Arman Tasarım’a İki Ambalaj Tasarımı Ödülü

Tasarım sektörünün yenilikçi markası Arman Tasarım, Ambalaj Üreticileri Birliği tarafından düzenlenen “Ambalaj Ay Yıldızları 2011” kapsamında iki kategoride ödüle layık görüldü.

Ambalajın kurumsal kimlik oluşturmadaki etkin rolüne vurgu yapan yarışma, küresel piyasaları yönlendiren özgün tasarım ve uygulamaları inceledi. Yurtiçi ve yurtdışı piyasalarını yönlendirebilecek kalitede ve markaya rekabet gücü kazandıran tasarımlar yarışmaya katıldılar.

Yarışma kapsamında ambalajlar fiziksel özellik, görsel çekicilik, bilgilendiricilik, hijyen ve geri dönüşüm gibi pek çok kriter üzerinden değerlendirildi. Amacına uygun üretilmiş, kalite standartlarını karşılayan ve tüketicilerin beğenisini kazanan ambalaj tasarımları, belirli kriterler doğrultusunda puanlandırıldı.

Türk firmalarının yurt içinde ve yurt dışında ürettiği ve piyasaya sürdüğü Ambalaj Ay Yıldızları yarışmasında Altın, Gümüş ve Bronz ödüller için 10 ayrı kategoride toplam 109 proje yarıştı. “Gıda Dışı Ürün Ambalajları” ve “Grafik Tasarım” kategorileri yarışmasına katılan Arman Tasarım, her iki kategoride de ödüller kazandı.

Ekolojik temizlik markası olan Ecolinn, “Gıda Dışı Ürün Ambalajları” kategorisinde Gümüş ödülünü kazandı. Medikal kozmetik markası Biorichi ise Temizlik Ürünleri Serisi ile Gümüş ödülünü kazandı. Biorichi aynı zamanda “Biyolojik Tasarım” kategorisinde de Bronz Ödül’e layık görüldü. Marka yönetimi, tüm grafik işleri ve pazarlama materyalleri Arman Tasarım tarafından yapılan Biorichi ve Ecolinn ürünleri, yapılan Ar-Ge çalışmaları ve yeni ürün yatırımları ile tüketicilerin beğenisini kazanmıştır.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.