Ada Tipi Davlumbazlar

Ada Tipi Davlumbazlar

  • Müşteri Gribina, Istanbul
  • Yıl 2015
  • Hizmetler Araştırma, Konsept Tasarımı, Endüstriyel Tasarım

Modern Davlumbaz Tasarımı

Mutfağınız için Mükemmel Çözümler

Arman Tasarım tarafından araştırması ve tasarımı yapılan ada tipi davlumbazlar, dört tarafı açık pişirme gruplarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Modern davlumbaz tasarımı konusunda örnek olan bu ürünler şık bir tasarıma sahiptir ve kullanımları kolaydır. Fonksiyonel ve yenilikçi detaylarıyla mutfak içerisinde bir bütünlük sağlar. Duvara monte edilen birimlerin aksine tavandan asılırlar ve çatıdaki bacayla bağlantı kurarak mutfak için gerekli olan havalandırmayı sağlarlar.

Araştırma Konsept Tasarımı Endüstriyel Tasarım
  • Paylaş:

Modern mutfaklarda beyaz eşyalarla birlikte sıklıkla kullanılan ankastre davlumbazlar, farklı boyut ve modellerle her türlü mutfaktaki kullanıcılarına sunulmaktadır. Davlumbazlar, çekim güçleri ile yemek kokularını ortadan kaldırır ve mutfağınızı havalandırır. Bir davlumbaz seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç kriter vardır.

Eviniz veya iş yeriniz için en iyi davlumbaz modelini seçerken dikkat etmeniz gerekenler arasında mutfağınızın ölçüsü, davlumbazın kullanım sıklığı ve ses yüksekliği gelir. Ankastre davlumbazların çekim güçleri de boyutlarına göre değişir. Eğer restoran gibi fazla sayıda yemeğin pişeceği bir mekan için davlumbaz alıyorsanız, çekim gücü yüksek olanını almalısınız. Kaliteli bir davlumbaz tasarımı, yangın riskini minimuma indirir, can ve mal güvenliğini sağlar.

Ankastre davlumbaz modelleri, bulundukları alanlara göre değişiklik gösterir. En yaygın kullanılan davlumbaz modelleri arasında duvar tipi ve ada tipi modeller gelir. Duvar tipi davlumbazlar adından da anlaşılabileceği gibi duvara monte edilir ve genellikle evlerin mutfaklarında kullanılır. Ada tipi davlumbazlar ise duvar yerine tavana monte şeklinde kullanılır ve çatıdaki bacayla bağlantı kurar. Modern davlumbaz tasarımı örneklerinden olan Ada Tipi Davlumbazlar, çeşitli renkleriyle her türlü mutfağa uyum sağlar.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.