Tasarım, İnovasyon, Teknoloji, Marka, Trendler ve İnsan

Tasarım çözümlerimizde kullanıcı algısı ve deneyimine empati ile yaklaşıyor, 

 müşterilerimizin yenilik değerlerine odaklanıyoruz.

Endüstriyel Ürün Tasarımı (Endüstriyel Tasarım) alanında,

20 yıllık geçmişi, tasarımcı ve mühendislerden oluşan ekibiyle,

uçtan uca çözümler sunan Arman Tasarım projelerine aşağıdaki kategorilerden erişebilirsiniz.

Tasarım Süreçleri- fikir ve fizibilite
Endüstriyel Tasarım Nedir?

Endüstriyel tasarım en genel manada, sinai - kitlesel olarak seri üretim ile üretilen her tür nesnenin son kullanıcı olan tüketici ile kuracağı ilişkilerin işlevsel ve biçimsel yapısının kurgulanıp tasarlanmasına dair bir meslektir. Topluluktaki genel yaygın kanının aksine, yalnızca bir ürüne biçim vermek ya da ürüne bir tarz kazandırmak değil, aynı zamanda ürünün işlevsel performansını belirlemek, tüketici ile ne türde bir ilişki kuracağının kurgulanması gibi konularda da son derece belirleyici bir mesleki etkinliktir. Günümüzde yalnızca fiziksel ürünleri değil, aynı zamanda hizmetleri de endüstriyel tasarım içerisinde saymaktayız. Çünkü tüketiciye verilen hizmetler de bir senaryo tutarlılığı içerisinde uçtan uca tasarlanmakta ve buradaki amaç kullanıcıya iyi bir deneyim yaşatmak olduğu için, kullanıcı deneyimi de tasarım konusu olabilmektedir.

Tasarım Süreçleri – Eskiz Aşaması
Endüstriyel Tasarım Tescil Belgesi Nedir?

Patent ofisleri, marka patent hukuku alanında uzmanlaşmış ve sertifika sahibi hukukçular aracılığı ile ilgili otorite kuruluş tarafından verilen Endüstriyel Tasarım Tescil Belgesi, müracaat tarihinden başlayarak 5 yıl geçerliliğini korumaktadır. Kaydın 5 yılda bir periyod ile yenilenmesi koşulu ile, tasarımınızın korunması sürecini 25 yıla kadar uzatabilirsiniz. Tasarımın tüm hak ve sorumlulukları ile birlikte mülkiyeti, tasarımcı ve/veya tasarım ajansına ait olup, mülkiyet sahibinin onayı olmaksızın bir ürüne dönüşmesi ve ticari fayda sağlanması söz konusu değildir. Ülkemizde tescil işlemleri Türk Patent Enstitüsü tarafından yapılmaktadır.

Tasarımın Geleceği
Endüstriyel Ürün Tasarımı Bölümü Ne İş Yapar?

Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden mezun bir birey, Özel sektörde AR-GE bölümlerinde, mobilya, otomotiv ve beyaz eşya sektörlerinde ve hatta iç mimarlık ofislerinde kolaylıkla görev alabilirler. Ayrıca kendi girişimlerini kurarak, markalara tasarım ve danışmanlık hizmetleri sunabilirler.

iF Design ödülü logosu
Good Design ödülleri logo görseli
IDA Design ödülleri logo görseli
Red Dot Design Awards logo görseli
Design Turkey logo görseli
A Design Award logo görseli

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.