İyi bir tasarımın başarılı bir ürüne dönüşmesi aklıcı bir mühendislik çalışmayla mümkündür. Mühendisliğin farklı disiplinlerini kapsayan anlayışla, farklı disiplinlerden gelen mühendislik ekibimiz fark yaratıyor. Biçim, estetik, fonksiyon, malzeme ve imalat teknolojilerini uyum içinde tasarım önerilene yansıtıyoruz. Tasarım ile başlayan ürün serüveni  A´dan Z´ye  mühendislik süreçlerde şekillenerek  üretilmeye hazır hale getiriliyor. Bizim için başarı çizgisi iyi bir tasarım yaratmanın yanında onu hayata geçirmek, kullanıcılarla buluşturabilmek ve değer alanı oluşturmaktır.

Ürün Mühendisliği

Kavramsal tasarım ile başlayan ürün geliştirme sürecini güçlü mühendislik adımlarla üretim hazırlıyoruz Üretim planlama aşamasına kadar gelişmiş mühendislik araçlar kullanılarak sonlandırılıyor, mühendislik verilerle çalışıyoruz. Müşterilerimizi analiz ve fizibilite adımlarını destekleyerek projeyi yatırıma hazırlıyoruz. Mühendislik hizmetleri;  tasarım mühendisliği, üretim mühendisliği, maliyet analizleri ve üretim planlama gibi ürünleştirme süreçlerinin başlıkları içeriyor. Farklı kaynaklara sahip büyük ölçekli sanayi kuruluşlarından, küçük ve orta ölçekli KOBİ lere kadar kaynak yönetimini planlayarak, ürün yatırımların akılcı yönetilebildiği mühendislik hizmetler sunuyoruz.

Ürün mühendisliği hizmeti görseli

Tasarım mühendisleri, prototipin oluşturulmasında ve test edilmesinde, hayata geçirilebilir nihai bir ürün oluşuncaya kadar tasarımı revize sürecinde yer alırlar. Performans özelliklerinin teknik şartnamelere çevrilmesi, bu aşamada yer almaktadır. Tasarım, hem biçim hem de işlevi birbiriyle ilişkilendirir.

Makina mühendisliği hizmeti görseli

Mekanik Mühendislik

Ürün yapısal nitelikleri, malzeme ve işleyişi gibi yapısal tasarımı özellikleri görsel tasarımın hedeflerinden ödün vermeden geliştirilir. Çözümlerimiz, kusursuz hale getirilinceye kadar geliştirilir. Bilgisayar ortanımda tüm parçalar ve yapısal kurgular yaratılır. Hareketli mekanizmalar simülasyonlarla test edilir. VR Platformu ile sanal ortamda mühendisler ve kullanıcılar tarafından kullanım deneyimleri gerçekleştirilir.

Güçlü bir projenin faydalı ve uygulanabilir olması için, yatırımcı, tedarikçi ve mühendis verimli bir ortamda bulunmalıdır. Bu parçalar arasında akıllıca oluşturulan ilişki, olumlu ve faydalı sonuçlar doğurur.

Mühendisliğin incelikli detaylarına önem veriyoruz. Tüm unsurların sağlıklı çalıştığından emin oluyor. Mühendislik aşama ürün tüketici ile buluşuncaya değin ileniyor, geliştiriliyor. mükemmelliğin detaylarını arıyor, projeye kazandırmaya çalışıyoruz. Mühendislik sonuçları gerçek ortamda test ve kullanım deneyimleri ile doğruluyoruz. Mühendislerimiz uygulama süreçlerini bizzat yaşayarak riskleri izliyor ve çözüm yöntemlerini ve  seçenekleri planlıyoruz.

Mühendislik hizmetleri görseli

Yaklaşımlarımızı daha iyi anlamak için Tasarım Stratejilerimizi inceleyin.

Tasarım Yaptırmaya Hazır Mısınız?

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.