hiFimyFi Teknoloji Mağazası

hiFimyFi Teknoloji Mağazası

  • Müşteri Bircom Technology, Istanbul
  • Yıl 2018
  • Hizmetler Konsept Tasarımı, Tasarım Mühendisliği, Üretim Yönetimi, Maliyet Stratejileri

Deneyim Mağazacılığı Tasarımı

Yaşam tarzı önerileri ve yeni ses deneyimleri.

Deneyim mağazacılığı tasarımı konusunda iyi örneklerden biri olan hiFimyFi mağazası, çok çeşitli müzik aletleri, ses sistemleri, aksesuarlar, eğlence ve yaşam tarzı önerileri sunarak yepyeni bir müşteri deneyimi sunuyor.

Konsept Tasarımı Tasarım Mühendisliği Üretim Yönetimi Maliyet Stratejileri
  • Paylaş:

İçinde bulunduğumuz bu dijital çağda, bir perakende mağaza için sadece tüketicilerin aradığı ürünlere sahip olmak yeterli değil. Çünkü birçok ürün tek tıklama ile ürün bulma ve satın alma kolaylığı sunan online alışveriş sitelerinde de mevcut. Online alışverişin cazibesi ile rekabet edebilmek için, perakende tasarım endüstrisi websitelerinde tam olarak elde edilemeyen “deneyim” kavramını öne çıkarmakta. Deneyim mağazacılığı adı verilen bu yeni trend tasarımlar, tüketicilere daha iyi bir deneyim sunup mağaza içerisinde geçirdikleri zamanı artırmayı hedefliyor.

Yaratıcı bir Deneyim Mağazası Tasarımı Nasıl Olmalı?

 

Markalar deneyim mağazası tasarımında kesinlikle hedef kitlelerini göz önünde bulundurmalı. Artık hayatımızda büyük bir yer tutan sosyal medyanın etkisi küçümsenmemeli. Mağazalar da sosyal medya ile mağaza tasarımlarını nasıl bir araya getireceklerini düşünmelidir.

Teknolojik gelişmeler, dijital dünyada ne kadar önemliyse perakende dünyasında da bir o kadar büyüktür. Artık birçok müşteri için ürün deneyimi, satın alma süreçlerinde önemli bir yer tutuyor. Hayliyle teknoloji ile satış stratejilerini birleştirebilen mağazalar da başarıya ulaşıyor.

Perakende dünyasında bu dönemin yeni trendlerinden biri de müşterilere ev gibi bir atmosfer sağlanmaya çalışılması. Müşterilerin mağazada vakit geçirirken evlerindeymiş gibi hissetmeleri hedefleniyor. Mağazaya adım atan biri içeride ne kadar rahat hissederse harcanan zaman da aynı doğrultuda artıyor. Bu da markanın değerinin artması, ürünler içinse daha fazla para harcanması demek.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.