S-Matik Gösterge Paneli

S-Matik Gösterge Paneli

  • Müşteri Tümsaş Kiosk, Istanbul
  • Yıl 2013
  • Hizmetler Endüstriyel Tasarım, Tasarım Mühendisliği, Hızlı Prototipleme, Arayüz Tasarımı

Tasarım Mühendisliği ve Hızlı Prototipleme

Ziyaretçilerinize sunduğunuz deneyimi geliştiriyoruz.

S-Matik Gösterge Paneli, hizmet noktaları için tasarlanmış bir üründür ve müşteri sıralandırma alanında çözüm sunar. Şık bir tasarıma sahiptir ve müşteriler için kaliteli hizmeti mümkün kılar. Konsept tasarımdan mühendislik çözümlerine ve hızlı prototipleme sürecinden seri üretime kadar Arman Tasarım, inovasyon ekibiyle ürünlerin endüstriyel tasarımını yönetiyor. Ana hedefimiz, kullanıcıları memnun eden ve şirketlerin rekabette bir adım önde olmalarını sağlayan özel çözümler sunmaktır.

Endüstriyel Tasarım Tasarım Mühendisliği Hızlı Prototipleme Arayüz Tasarımı
  • Paylaş:

S-Matik Gösterge Paneli müşteri akış yönetim sistemlerinde bir görüntü ünitesi olarak tasarlanmıştır.
Bankalar, hastaneler ve diğer kamu kurumları için bir müşteri sıralandırma çözümüdür. Minimal şık tasarımlı ürün, kuyrukta bekleyen müşterileri farklı renk ve çözünürlükleriyle ilgili noktaya yönlendirmeye yardımcı olur, bundan dolayı sıra yönetimi için mükemmeldir. Tasarım, daha kısa fakat daha iyi hizmet sürelerine, işletmeler için kaynak planlamasına ve müşteri ilişkileri yönetimine ilişkin verilere izin verir.

 

Ancak ürün hakkında bu kadar özel olan nedir ve tasarımın buna kattığı değer nedir?

S-Matik’in Tasarım Ödülüne Değer Kılan Yenilikleri Nelerdir?

 

S-Matik Gösterge Paneli, dünyanın en tanınmış ve prestijli tasarım ödül programlarından biri olan Design Turkey’de İyi Tasarım ödülü aldı.

 

Bir ürünün ihtişamı, onu şekillendiren akıllı tasarım kararları ve bu kararların sunduğu yenilikle ölçülür. S-Matik’in tasarımı, form bütünlüğünü kaybetmeden başarılı bir şekilde modüler bir sistem oluşturmayı ve ince bir çerçeve oluşturarak maksimum görüntüleme alanı oluşturmayı içerir. Aynı zamanda S-Matik’in dikey ve yatay kullanılabilir, ayraçlar kullanarak kurulum için kolay montajına sahip, renk değişimi için kolay değiştirme sağlayan kilitli yan kapaklara sahip bir tasarımı vardır.
Genel olarak S-Matik, birçok alanın gereksinimlerine uygun şık, ayarlanabilir, sürdürülebilir ve kullanıcı dostu bir tasarım çözümüdür.

Seçilen Malzemelerin İstenen Fonksiyonlarla Uyumu

 

S-Matik’in arkasındaki stratejik tasarım seçimleri, ürünün karakterini, uygun maliyetli yöntemlerle kurulum yerinin ihtiyaçlarına göre kolayca çeşitlendiriyor.

 

Birincisi, seçilen imalat yöntemi alüminyum ekstrüzyonu sayesinde değişen uzunluklarda ürünler oluşturmak mümkündür. Bu yöntem, kalıp maliyetinde azalma (çünkü bir kalıp alüminyum gövdenin değişen uzunluklarını oluşturabilir), dayanıklılık ve montaj kolaylığı gibi avantajlar sunar. İkincisi, elektronik LED üniteleri, farklı boyutlardaki gövdelere uyumlu olabilmesi için ürün mühendisliği aşamasında modüler yapıda geliştirilmiştir. Son olarak, ürün, alüminyum gövdenin kıvrımları ile entegre olmak için yumuşak şekilli plastik enjeksiyon parçaları olan dış çerçevelerle birlikte gelir. Bu plastik yan çerçeveler, kurulum yerinin kurumsal renk dengesine uyum sağlamak için farklı renklerde üretilmiştir. Çerçeveler ayrıca montaj detaylarını kaplayarak ürün bütünlüğüne katkıda bulunur.

S-Matik Paneli, kullanım özelliklerine de öncelik veren dengeli bir tasarımla şekillendirilmiş yumuşak, mantıksal bir forma sahiptir.

 

Kullanım Yerleri

 

S-Matik’in 20-120cm değişken uzunluğu geniş bir kullanım alanı sağlar. Sıralama ekranları, bilgi ekranları, kiosklar, saatler, termometreler ve benzeri gibi birçok ürüne uygulanabilir. Tavana veya tezgahın üzerine monte edilebilir. En yaygın bankacılık sektöründe kullanılan gösterge ekranları, kurumsal kimliğe uyum sağlamak için farklı renkler, şekiller ve boyutlar için özelleştirilebilir.

 

S-Matik, endüstriyel ve elektronik bir unsur olarak algılanmasının yanı sıra, kurumsal şirketler için dekoratif bir unsur haline gelmiştir. Ürün sadece Türk bankalarında değil, dış pazarlarda da yaygın olarak kullanılmaktadır. Gerekli sütuna bağlı olarak, yan çerçevelerin şekli ve rengi kurumsal kimliğe göre özelleştirilebilir. Klipsli sistemin kolay montajı sayesinde kullanım kolaylığı sağlanmakla beraber ürünün parçaları da kolayca yenilenebilir.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.