Türk Telekom Konsept Mağazası, Emaar

Türk Telekom Konsept Mağazası, Emaar

  • Müşteri Türk Telekom, Istanbul
  • Yıl 2016
  • Hizmetler Konsept Tasarımı, Tasarım Mühendisliği, Üretim Yönetimi, Maliyet Stratejileri

Konsept Mağazası Tasarımı

Türk Telekom’un Emaar Meydan AVM’de ilk konsept mağazası açıldı. Müşteri deneyimini ön planda tutan bu konsept mağazası tasarımı, geniş bir yelpazede mobil cihazlar, teknolojik araçlar, aksesuarlar, eğlence ve yaşam tarzı önerileri sunuyor.

Konsept Tasarımı Tasarım Mühendisliği Üretim Yönetimi Maliyet Stratejileri
  • Paylaş:

İçinde bulunduğumuz bu dijital çağda, bir perakende mağaza için sadece tüketicilerin aradığı ürünlere sahip olmak yeterli değil. Çünkü birçok ürün tek tıklama ile ürün bulma ve satın alma kolaylığı sunan online alışveriş sitelerinde de mevcut. Online alışverişin cazibesi ile rekabet edebilmek için, perakende tasarım endüstrisi websitelerinde tam olarak elde edilemeyen “deneyim” kavramını öne çıkarmakta. Konsept mağaza veya deneyim mağazacılığı  adı verilen bu yeni trend tasarımlar, tüketicilere daha iyi bir deneyim sunup mağaza içerisinde geçirdikleri zamanı artırmayı hedefliyor.

Yaratıcı bir Konsept Mağaza Tasarımı Nasıl Olmalı?

 

Markalar konsept mağaza tasarımında kesinlikle hedef kitlelerini göz önünde bulundurmalı. Artık hayatımızda büyük bir yer tutan sosyal medyanın etkisi küçümsenmemeli. Mağazalar da sosyal medya ile mağaza tasarımlarını nasıl bir araya getireceklerini düşünmelidir.

 

Teknolojik gelişmeler, dijital dünyada ne kadar önemliyse perakende dünyasında da bir o kadar büyüktür. Artık birçok müşteri için ürün deneyimi, satın alma süreçlerinde önemli bir yer tutuyor. Hayliyle teknoloji ile satış stratejilerini birleştirebilen mağazalar da başarıya ulaşıyor.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.