1 Yılda 4 Good Design Ödülü!

Good Design®, dünyanın en tanınmış tasarım ödül programlarından biridir. 1950’den beri başarılı ürünleri ödüllendirmeye devam eden prestijli ödül, çağdaş ürün tasarımı konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyor ve ürünlerle birlikte endüstrideki liderleri de onurlandırıyor. Arman Tasarım olarak Good Design yarışmasında elektronik, ulaştırma ve endüstriyel ürünler alanlarında ödüller kazanarak tasarım gücünü uluslararası düzeye çıkardık. Müşterilerimizle birlikte 4 başarılı proje geliştirdik ve bu projelerin her biri için ödüller kazandık.

Good Design Ödüllü Ürün Tasarımları

Dijital Takograf

Pars DT-101, Avrupa Birliği Tip Onayı’na sahip ilk milli ve yerli dijital takograf cihazıdır. Bu dijital takografın yazılım ve donanım çalışmaları Türk mühendisler tarafından Türkiye’de gerçekleştirilmiştir.

Yasaya göre tüm ticari karayolu taşımacılığı yapan araçların sayısal takograf takması zorunludur. Bu cihazlar 1 yıla kadar aracın hızı, mesafesi, kullanım ve dinlenme süreleri gibi sürücü ve faaliyetleri hakkında verileri barındırır. Sayısal takograf araç üniteleri ayrıca hata ve sabotaj girişimleri hakkında bilgileri kaydeder. Veri depolama işlemleri, kişisel verilerin işlenmesi ile ilgili bireylerin korunması ve bu tür verilerin serbest dolaşımına ilişkin 24 Ekim 1995 tarihli 95/46/EC sayılı direktifine uygun olarak yapılır. Bu dijital takograf, farklı kullanıcılara farklı erişim hakkı sağlar.

30 dili destekleyen cihaz aynı zamanda tek tuş ile sürücüyü faaliyet bitimi hakkında bilgilendirir. Bu sayede sürücüler, sürelerden dolayı ihlale girmemiş olur. Bu takografın tasarımı boyunca ticari karayolu taşımacılığı yapan sürücüler, yol ve sürüş güvenliği ile bir arada düşünülmüştür.

Fibermak Fiber Lazer Makinesi

Lazer kesim teknolojisi ile çalışan bir metal işleme makinesi olan Fibermak Momentum Gen-3, iki yıllık yoğun bir çalışma sonucu ortaya çıkmıştır. Güçlü ve dayanıklı parçalarla üretilen bu son teknoloji lazer makinesi, mükemmel tasarımı ile göze çarpar. Yüksek performans gösteren Fibermak’ın rijit köprüsü 4G ivmelenmeye kadar çıkabilmektedir. Parçalar arası geçişlerde avantaj sağlayan bu özelliği ile bu ürün endüstriyel alanlarda kısa sürede kaliteli kesim gerçekleştirir.

Fibermak, üretim zamanını azaltırken verimliliği saatte ortalama %15 artırır. Verimlilik ile işlenen parçanın karmaşıklığı doğru orantıdadır. Parça ne kadar karmaşıksa, verimlilik de bir o kadar artar. Ağır şartlarda bile hassas çalışmasını sürdüren cihaz, güçlü gövde yapısı, tasarım detayları ve benzersiz formu ile dikkat çeker.

Kontrol paneli, ana güvenlik ışığı ve birleşim köşesi ile dikkat çeken Fibermak ödüllere doyamıyor. Bu ürün Good Design ödülü dışında iF Ürün Tasarım Ödülü ve RedDot Tasarım Ödülü gibi prestijli diğer ödüllerin de sahibidir.

Bir yılda 4 Good Design ödülü alan Arman Tasarım ürünleri görseli

Function Akaryakıt Pompası

Genellikle akaryakıt pompaları gibi son kullanıcı ile ilişkilendirilmeyen birçok ekipman için sadece fonksiyonellik ön plandadır. Ancak Function Akaryakıt Pompası, tasarımı ile bu beklentinin dışına çıkmıştır. Bu dispenser, modüler yapısı ve işlevsel detaylarıyla çarpıcı bir tasarım dili oluşturur. Ürünün kompozit kontrol paneli, tuş takımı, havalandırma paneli ve tabanca askıları gibi parçaları yalın, fonksiyonel ve akıllı bir tasarımla bir araya getirilmiştir.

Arman Tasarım’ın mühendis ve tasarımcılardan oluşan multidisipliner ekibi Function’ın tasarımında sektörün alışık olmadığı çözümler üretti. Bu çözümler markaya katma değer kazandırırken maliyette de avantajlar sağlamıştır. Estetik tasarım ile üretim ve maliyet stratejileri açısından kurgulanmış bir tasarımı birleştiren ürün, marka değeri ve kalitesini artırmıştır. Nihayetinde tasarımdaki özellikleri ve mükemmelliği ile Function Good Design tarafından ödüle layık görülmüştür.

EVO-II Abkant Pres Makinesi

Hızlı olduğu kadar düşük ses düzeyinde çalışan Abkant Pres Makinesi, enerji tasarrufu sağlıyor. Geleneksel abkantlarda çenenin hareket edip etmemesine bakmaksızın pompa sürekli çalışıp enerji harcar. EVO-II abkantlar ise sadece büküm esnasında ayak pedalına basıldığında enerji tüketilir. Popa kısmı da sürekli çalışmadığından dolayı kullanılan yağ her zaman ısınmaz, uzun ömürlü kullanım sağlar.

Ürünün sağladığı %60 enerji tasarrufu, onu şimdiye kadar üretilen en çevre dostu pres freni yapar. Çevreyi koruyan yeni nesil hibrit pres freni, yüksek tekrarlanabilirlik ve büküm hassasiyeti gibi özellikleri ile farklı noktalarda en küçük parçalar için bile hatasız bükümler sağlıyor. Tasarım sürecinde basınç kayıpları oluşmamasına özen gösterilen ürünün bükme kuvveti en yüksek seviyededir.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.