Arman Tasarım’a İki Red Dot Tasarım Ödülü

Dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden biri olan Red Dot Tasarım Ödülleri’nde Arman Tasarım, 2014 yılında iki ayrı tasarım ile iki ödül kazanarak başarısını tescilledi. Ödül alan ürünler Fibermak Lazer Makinesi ve Armas Flare Araç Sinyali.

Her yıl Ürün Tasarımı, Marka ve İletişim Tasarımı ve Tasarım Konsepti olarak üç farklı kategoride verilen Red Dot Tasarım Ödülleri, tasarım dünyasının en iyilerini ödüllendirir. Alanlarında uzman Red Dot jürisi iletişim projeleri, konsept tasarımlar ve prototipleri değerlendirir. Ödüllü tasarımlar Red Dot tasarım müzelerinde, çevrimiçi sunumlarda ve Red Dot tasarım yıllığında sergilenir.

İşte bu yıl uluslararası jüri tasarından “Ürün Tasarımı” kategorisinde ödül almaya değer bulunan Arman Tasarım imzalı Fibermak Lazer Makinesi ve Armas Flare İnce Sinyal:

Fibermak : Üretimde Verimlilik, Kusursuz Bir Tasarım ile Buluştu

Ermaksan firması için tasarlanan Fibermak Momentum Gen-3, Arman Tasarım’ın iki yıllık çalışmaları sonucu ortaya çıkan bir metal işleme makinesi. Lazer kesim teknolojisi ile çalışan bu makine, yüksek performansı ve tasarımının mükemmelliği ile dikkat çeker. Güçlü ve dayanıklı parçalara sahip Fibermak’ın rijit köprüsü 4G ivmelenmeye kadar çıkabilmektedir. Bu özelliği ile parçalar arası geçişlerde kullanıcılara avantajlar sağlayan ürün, endüstriyel alanlarda kısa süreli ve kaliteli bir kesim gerçekleştirir.

Dinamik analizler ve mükemmel tasarımı ile yüksek performans gösteren Fibermak, aynı zamanda verimliliği saatte %15 artırarak sektörde çığır açar. Parçalar karmaşıklaştıkça verimlilik de aynı ölçüde artar. Fibermak, iyi düşünülmüş tasarımı sayesinde en ağır şartlarda bile hassas çalışmasını sürdürür.

Yüksek performans sergileyen Fibermak’ın tasarımındaki detaylar ve kontrol paneli, ana güvenlik ışığı ve birleşim köşesi gibi bölümleri dikkat çeker. Bu son teknoloji fiber lazerin tasarım, mühendislik ve üretim yönetimi çalışmalarını gerçekleştiren Arman Tasarım, müşteri odaklı tasarım konusunda en iyiyi sunmuştur. Fibermak, tasarımı ile uluslararası RedDot ödülleri dışında Good Design ve if Ürün Tasarım Ödülü gibi saygın diğer ödüllerin de sahibidir.

Armas Flare : Türkiye’nin Tasarım Ödüllü İlk Sinyal Lambası

Arman Tasarım’a RedDot yarışmasında ikinci ödülü getiren Armas Flare, polis, ambulans ve kamu güvenlik araçlarında kullanılmak üzere tasarlanan bir araç sinyali. Armas Elektronik için üretilen bu tavan sinyal cihazı, performans odaklı ince dizaynı ile dikkat çekiyor. Işıklı ve sesli uyarı sistemine sahip Armas Flare, monoblok alüminyum gövdeli güçlü bir yapıya sahip.

Farklı flaş çeşitlerine sahip bu sinyal lambası, diğer ikaz grupları ve siren sistemleriyle de RS232 iletişim protokolü ile iletişim haline geçebiliyor. Estetik ve işlevselliği bir arada bulunduran bu tasarım, UV ve darbeye dayanıklı polikarbonat plastik malzemeden üretilmiştir. Kullanılan LED teknolojisi ile kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlayan ürün, benzersiz bir aydınlatma deneyimi sunar. Arman Tasarım’ın yenilikçi bir yaklaşım ile ürün tasarımını gerçekleştirdiği bu sinyal lambası, sektördeki farkını Red Dot ödülüyle taçlandırdı.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.