Endüstriyel Tasarıma Yatırım Yapmak: Form, Uyum, İşlev ve Daha Fazlası…

Arman Tasarım olarak biz, bir ürünün kullanıcıyla duygusal bağ kuran yönlerini geliştirmeye önem veririz.

Kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkarmak adına form, uyum ve işleve etki eden tüm faktörleri optimize ederek bir araya getiriyoruz. Bunun sonucunda zamana karşı kendini kanıtlayan, görsel olarak çekici ve ergonomik tasarımlar oluşur. Tüm bu etkenlerin başarılı bir şekilde bir araya getirilmesi ürünün pazardaki performansını da etkiler. Bu yüzden endüstriyel tasarım ürün geliştirme stratejisinde kilit öneme sahiptir.

Kullanıcıyla duygusal bağ kuran endüstriyel ürün tasarımına yatırım yapmak görseli

Bize göre iyi bir tasarım ekibi, ürün geliştirme veya var olan bir ürünün iyileştirilmesi sürecinde ürünün tasarım dilini, kimliğini ve hatta kurumsal marka stratejisini yönlendirir. Bunun için detaylı piyasa araştırmaları gerçekleştirir, piyasa eğilimleri ve tüketici tercihleri hakkında sağlam öngörüler oluşturur.

Bütünsel bir ekipte farklı disiplinler bir arada çalışarak işlevsel, üretilebilir ve uygun maliyetli yenilikçi tasarımları hayata geçirir.

Yani endüstriyel tasarım, mühendislik ve süreç içindeki diğer tüm önemli paydaşlar birlikte çalışırız. Böylece ürün geliştirme sürecindeki tüm ihtiyaçlar en doğru şekilde karşılanır. Arman Tasarım ekibi farklı üretim teknikleri, malzemeler ve işlevler ile birlikte, bir ürünün hayata geçmesindeki tüm aşamalara hakimdir. Maliyetin nasıl yönetileceğini belirlemek için ekibimizdeki mühendislerle yakın işbirliği içinde çalışırız ve bu sayede farklı üretim senaryoları sunarız.

Endüstriyel tasarıma yatırım yapmak görseli

Bizce endüstriyel tasarım, ürün geliştirme sürecinin erken aşamalarında başlamalı, teknolojinin getirdiği yeni fırsatları yakalayabilmeli, pazar gereksinimlerini karşılayabilmeli ve değişimlere uyum sağlayabilmelidir. Böylelikle öne çıkan yenilikçi tasarımlar, şirketlere kendi sektörlerinde önemli bir rekabet avantajı sağlar ve yatırımın karşılığını verir. Ürün geliştirme sürecini geniş kapsamlı bir şekilde ele alan stratejik tasarım ajansımızda, form, uyum ve işleve aynı derecede önem vererek endüstriyel tasarımı tüm sürece etkili bir şekilde entegre ederiz.

Endüstriyel tasarımda farklı disiplinlerle çalışmak görseli

Başarılı bir tasarımı değerlendirmenin birçok yolu vardır: Müşteriye kazandırılan kârı ölçülebilir, kullanıcı beklentisini ne kadar karşıladığı belirlenebilir, sürdürülebilir ve sorumlu bir iş modeli geliştirilebilir.

Tasarımın kattığı değer bu ve bunun dışında pek çok faktörün birleşiminden oluşur. Endüstriyel tasarım, bir firmaya değer katan tüm önemli işlevleri kapsar. Ekip olarak geniş hacimli deneyimimiz sayesinde, bir markaya değer katan her disiplinden en etkili verimin alınmasını sağlarız ve imalattan pazarlamaya kadar ürünün tüm ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak bir süreç yönetiriz. Bu yüzden endüstriyel tasarım hizmetini sadece görsel çekicilik olarak yorumlamak çok sınırlı kalacaktır.

Mühendisliği salt nesnel ve sayıya dayalı bir yaklaşıma indirgemek ne kadar yanlışsa tasarımcıyı da sadece duygu ve zevkle ilişkilendirmek o kadar yanlış olacaktır. En nihayetinde, endüstriyel tasarım inovasyon geliştirmekle ilgilidir.

Başarılı bir tasarımı değerlendirmek görseli

Ürün geliştirmenin birbirinden kesik süreçlerden oluşması nihai ürünün başlangıçtaki vizyondan büyük ölçüde uzaklaşmasına yol açar.

Arman Tasarım endüstriyel tasarım ve mühendislik arasındaki ilişkiyi sağlamlaştıran bir çalışma modeli kullanarak, farklı disiplinler arası bir yaklaşım geliştirir. Böylelikle, endüstriyel ürün tasarımı teknik bir çizimin ötesine geçerek, nihai kullanıcıya ulaşan ve ticarileşme başarısı elde eden bir sürece dahil olur. Tasarladığımız ürünlerin %90’ı başarılı şekilde ticarileşmiştir. Bu dikkat çeken oranı, bir çok şeyin yanı sıra multi-disipliner ekibimiz ve yılların verdiği çeşitli sektörlerdeki tecrübemize borçluyuz. Arman Tasarım’da ürün geliştirme ve tasarım aşamalarını nasıl gerçekleştirdiğimizi görmek için videomuzu izleyebilirsiniz.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.