Fibermak’a 3 Tasarım Ödülü

Tasarımlarımızdan Fibermak Fiber Lazer Makinesi, dünya çapında prestijli ve önemli 3 tasarım ödülü olan iF Ürün Tasarım Ödülü, RedDot Tasarım ödülü ve Good Design Chicago Tasarım Ödülü’nün sahibi oldu. Bu ödüllü tasarım bundan sonra ünlü iF, RedDot ve Good Design etiketleriyle tanınacaktır.

Fibermak'a 3 Tasarım Ödülü Birden

Fibermak Momentum Gen-3, lazer kesim teknolojisi ile çalışan bir metal işleme makinesi. İki yıllık yoğun bir çalışmanın ürünü olan Fibermak, güçlü ve dayanıklı parçalar kullanılarak üretilmiştir. Bu son teknoloji fiber lazeri, dinamik analizler ve tasarımının mükemmelliği sayesinde yüksek performans gösterir. Rijit köprüsü 4G ivmelenmeye kadar çıkabilen bu ürün, parçalar arası geçişlerde büyük avantajlar sağlar. Endüstriyel alanda yüksek performans gösteren Fibermak, kısa sürede kaliteli kesim gerçekleştirir.

Güçlü gövde yapısı ve tasarım detayları sayesinde üretim zamanını azaltan bu ürün, verimliliği saatte ortalama % 15 artırır. İşlenecek parçanın karmaşıklığı arttıkça verimlilik de o kadar artar. Benzersiz bir forma sahip Fibermak’ın tasarımındaki kontrol paneli, ana güvenlik ışığı ve birleşim köşesi dikkat çekmektedir. Fibermak Lazer Makinesi’nin endüstriyel tasarım ve üretim yönetimi aşamalarını üstlenen Arman Tasarım, tasarım prensiplerini bir üst seviyeye taşıyarak yenilikçi bir ürün geliştirmiştir. Makine ağır şartlarda dahi büyük hassasiyetle çalışmaya devam eder.

Tasarım, mühendislik, üretim hizmetleri ile ürün tasarımı konusunda A’dan Z’ye danışmanlık hizmeti sunan Arman Tasarım, multidisipliner ve uzman ekibi ile müşteri odaklı ve yüksek verimlilik sunan projelere imza atıyor. Ermaksan markası için Fibermak Fiber Lazer Makinesi’nin tasarım ve üretim yönetimi aşamalarını gerçekleştiren endüstriyel tasarım merkezi, Fibermak ile 2013 yılında Good Design Ödülü’nün, 2014 yılında ise hem RedDot hem de Sanayi / Nitelikli Ticaret kategorisinde iF Design ödülünün sahibi oldu.

Fibermak'a 3 Tasarım Ödülü Birden

Tasarım Ödülleri Hakkında

iF Design Award

1953 yılından beri iF markası tasarımdaki olağanüstü başarıların sembolü haline gelmiştir. Almanya’da ödüllendirilen iF Ürün Tasarım Ödülleri, dünya çağında nitelikli tasarımlar için bilinen bir etiket olmuştur.

Good Design Award

70 yıldır dünyanın en başarılı tasarımlarını ödüllendiren Good Design®, dünyanın en bilinen ve prestijli tasarım ödüllerinden bir tanesi. Çağdaş ürün tasarımı hakkında farkındalık oluşturmayı hedefleyen ödül, endüstriyel ürün tasarımı konusunda hem ürünleri hem de endüstrideki öncü ve liderleri onurlandırıyor.

RedDot Design Award

Tasarım dünyasında başka bir prestijli ödül olan RedDot Tasarım Ödülleri, her yıl Ürün Tasarımı, Marka ve İletişim Tasarımı ve Tasarım Konsepti olarak üç farklı kategoride verilir. Bu uluslararası yarışmaya katılan ürünler, iletişim projeleri, konsept tasarımlar ve prototipler, alanlarında uzman RedDot jürisi tarafından değerlendirilir. Kazanan ödüller RedDot tasarım müzelerinde, çevrimiçi sunumlarda ve RedDot tasarım yıllığında sergilenir.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.