Ödül Dolu Bir Gece: iF Design Award 2023’te Arman Tasarım’a 4 Ödül

Arman Tasarım, iF Design Award 2023’te dört ödül kazandı. Ödül kazanan tasarımlar; endüstri kategorisinde Maksimo HPM 800 5-Eksen CNC Freze Tezgâhı, medikal/sağlık kategorisinde Redon Best Print DLP 3 Boyutlu Yazıcı, kişisel bakım kategorisinde Doku Studio-Medikal Tarama & Analiz Robotu ve kamusal tasarım kategorisinde Beko 330 TR Android ECR-POS. Her yıl, Hannover çıkışlı ve dünyanın en eski bağımsız tasarım organizasyonu olan International Forum Design’ın organize ettiği iF DESIGN AWARD, mükemmel tasarımın sembolü hâline gelmiş durumda. iF Design Award dünyanın en önemli ve prestijli tasarım ödülleri arasında yer alıyor. Bağımsız tasarım uzmanları tarafından değerlendirilmek için her yıl binlerce şirket, tasarımcı ve mimar bu organizasyona katılıyor.

if design award 2023 ödül töreni

Maksimo HPM 800 5-Eksen CNC Freze Tezgâhı

Maksimo HPM 800, 5 eksenli CNC freze tezgâhıdır. Mineral döküm gövdesi ve alışılmışın dışındaki tasarımı ile kullanıcıya kendi kendine üretim yapabilme hissi sunmaktadır. Genel geçerlilikteki 5 eksen CNC tezgâhlarında, operatöre güvenliğe dair yüksek anksiyete yaşatan tasarımdan uzaklaşılarak dış yüzeyinde bulunan RGB LED’ler sayesinde operatöre kendini güvende hissetme ve makineye karşı sempati duyma hissi sunulmuştur. Bu sayede operatör makine ile sürekli etkileşimde olma hissine kapılacaktır. Standart üretimde 55, opsiyonel 80 takım kapasitesi ile rakiplerinin önünde bir üretim kapasitesi ve hassasiyet sağlamaktadır. Maksimo HPM 800 otomotiv, tekstil, plastik enjeksiyon ve endüstriyel tüm uygulamalarda kullanıma uygun olarak üretilmiştir. 1 tona kadar hammadde taşıyabilen döner tabla sayesinde tüm endüstrilerdeki milling işlemlerine uygunluk sağlamaktadır. Odağına insan ihtiyaçlarını koyarak ve bunun yanında ürünün işlevselliğini, ergonomisini, avantajlarını estetik ile birleştirerek güçlü bir bağ oluşturuyor. Kusursuz üretim ile, hedef kitle üzerinde ürüne duygusal bağ kuran, premium iletişim tonunu yakalıyor.

maksimo hpm 800 5 eksen cnc freze tezgahı

Redon Best Print 3 Boyutlu Yazıcı

Best Print®, diş hekimleri ve diş teknisyenleri tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış kompakt bir DLP 3 boyutlu yazıcıdır. Redon mühendislerinin geliştirdiği yüksek performans ve işlevsellik ile sürdürülebilirlik anlayışı ve kullanım pratikliği göz önünde bulundurularak geliştirildi. Endüstriyel Tasarım çalışmaları ve Tasarım Mühendisliği çalışmaları tamamlandı.

Yenilikçi kompakt cihaz ürün tasarımı yaklaşımı makine-kullanıcı etkileşimini yeniden tanımlayan Redon tasarım dilinin tüm özelliklerini yansıtıyor.  Radyuslu yalın profile sahip zarif tasarımı, akılcı form geçişleri malzemenin gücünü yansıtan parça uyumu, kalite ve hassasiyet algısını destekliyor. profesyonel kategoride bir ürün olmasına karşın tüketici ürünleri kadar yalın ve anlaşılır ara yüze sahip.  Cihaz; plastik yüzeyler ve satine metal malzemelerinin kusursuz bir uyumunu yansıtıyor.

redon best print 3 boyutlu yazıcı

Doku Studio-Medikal Tarama ve Analiz Robotu

Yüz estetiği operasyonları, saç ekimi ve yüz rekonstrüksiyon operasyonlarının planlaması için geliştirilen 3 boyutlu tarama ve analiz robotu. Doku Studio için geliştirilen robot, kafa bölgesinin 3 boyutlu hassas dijital modelini çıkararak doktor ve operatörlerin operasyon planlaması çok daha verimli hale getiriyor. Operasyonlar için veri üretmek ve tedavi planı oluşturmak, tedavi öncesi simülasyonlarla planlanan değişimleri görselleştirmek, Doku STUDIO ile mümkün hale geliyor. 3B dijital modelin yanında fotografik görselleştirme de oluşturan robot, yüz hatları, ten rengi, saç ve deri dokusu gibi özelliklerin izlenmesine olanak sağlıyor. Arman Tasarım yaratıcı ekibi proje kapsamında konsept geliştirme çalışmalarından başlayarak tüm aşamalarda destek vererek alanında bir ilk olan medikal robotu hayata geçirdi.

doku studio medikal tarama ve analiz robotu

Beko 330 TR Android ECR-POS

Beko 330 TR, tüm ödeme yöntemlerini destekleyecek şekilde özenle tasarlanmış, donanım ve yazılımlarıyla sertifikalandırılmış yeni bir ECR-POS terminalidir. Beko 330 TR, Token POS platformu sayesinde KOBİ’lerin ihtiyaçlarını uygun fiyatlı ve şık bir tasarımla karşılayabilmeleri için çeşitli uygulamalar ve esneklik sunar. İkincil bir müşteri ekranıyla desteklenen 5 inçlik HD dokunmatik ekran, ödeme deneyimini geliştirir. Benzersiz kavrama dokusu ile kompakt ve kullanışlı tasarımı, mobil kullanımı kolaylaştırırken, beşiğiyle birlikte masaüstü işlemler için alternatif bir kullanım şekli sunar. Entegre kamera ve tarayıcı modülleri, mükemmel bir el terminali seçeneği olarak hizmet edebilir.

beko 330 tr android ecr pos

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.