Alpen Beton Blok Serisi

Alpen Beton Blok Serisi

  • Müşteri Axanor, Istanbul
  • Yıl 2013
  • Hizmetler Araştırma, Konsept Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Tasarım Mühendisliği, Hızlı Prototipleme, Üretim Yönetimi, Kalite Yönetimi, Maliyet Stratejileri

Şehir Mobilyaları Tasarımı

Ahşap ve beton en çok tercih edilen, işlevsel, estetik ve doğal malzemedir. Arman Tasarım, kent mobilyası kapsamında kaliteli ve şık çevre düzenleme elemanları tasarlar. Kaliteli üretim, özenle seçilmiş malzemeler ve modern tasarımlar ile bu kent mobilyaları, şehir parklarında, caddelerde, meydanlarda, bina çevrelerinde, iç mekanlarda ve bahçelerde çevremizi zenginleştirir. Ekibimiz de bu doğrultuda, kamusal alanlara kimlik kazandırarak, yaşam düzenine katkı sağlayan nesneler geliştirir.

Araştırma Konsept Tasarımı Endüstriyel Tasarım Tasarım Mühendisliği Hızlı Prototipleme Üretim Yönetimi Kalite Yönetimi Maliyet Stratejileri
  • Paylaş:

Hayat yoğunluğu, 21. yüzyılda şehirlerde yaşayan birçok insanın şikayetleri arasındadır. Gittikçe kalabalıklaşan şehirler trafikleri, ulaşım zorluğunu, yoğunluğu ve tabii ki sinir ve stresi beraberinde getirir. Çağın hastalığı olarak da adlandırılan stres, bedensel, duygusal, bilişsel ya da davranışsal olarak kendini gösterebilir ve birçok hastalığın habercisi olabilir. Çağımızın bu hastalığını yenmenin en iyi yolu ise, stresi tetikleyen durumlardan mümkün olabildiğince uzak durmaktır. Bunu yapmak kolay gibi duyulsa da şehrin yoğunluğunda yapmak pek de kolay değildir. Bunun için şehirlerdeki park ve bahçeler, kültür ve sanat kurumları büyük rol oynar.

İnsanların rahatlamaları için bu mekanlarda bulunan banklar gibi kent mobilyalarının önemi büyüktür. Kent mobilyaları tasarımı ve kullanılan malzemenin kalitesi burada önem taşır. Tasarım ne kadar kullanıcı odaklı, kullanılan malzeme de ne kadar kaliteli olursa insanların yaşam kalitesi de o kadar artar. Şehir mobilyaları park, bahçe, meydan gibi alanlarda kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılarken kurumların binalarının iç mekanlarında çevre düzenleme amacıyla kullanılır.

Kent Mobilyaları Tasarımında Neden Ahşap ve Beton Malzemeler Kullanılmalı?

Ahşap ve beton, kent mobilyaları tasarımı için en tercih edilen iki malzemedir. Açık havada kullanılacak olan mobilya tasarımlarının kötü hava şartlarından korunması gerekmektedir. Ahşap ve beton bunun için iyi seçimlerdir. Bu malzemeler bizi hava durumunun yaratacağı bazı olumsuz etkilerden de korur. Örnek olarak, plastik ve metal malzemeler güneş ışınlarına karşı yeterince dayanamazlar. Bunun dışında, güneş plastik malzemenin üretim aşamasında kullanılan kimyasalların form değiştirmesine sebep olup insan sağlığını tehlikeye atabilir. Metal malzemeler ise kolayca paslanabilir.

Ahşap ve beton malzemeler ile yapılmış mobilya tasarımları, sağlamlık ve dayanıklılıklarıyla da kullanıcılarının gözdesi haline gelirler. Şehir mobilyaları üretilirken ürünlerin kullanılacakları mekanın keşfi yapılmalı ve hava koşullarının göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.