Biyometrik Kimlik Tanıma Sistemi

Biyometrik Kimlik Tanıma Sistemi

  • Müşteri MIA Teknoloji
  • Yıl 2015
  • Hizmetler Endüstriyel Tasarım, Kullanıcı Deneyimi ve Arayüz Tasarımı, Arayüz Tasarımı, Tasarım Mühendisliği, Hızlı Prototipleme

Yüz tanıma teknolojisi ile güvenli geçiş

MIA Teknoloji, insan tanımlama ve güvenlik için vazgeçilmez olan biyometrik sistemlerde yerel ve ulusal çözümler sunmakta.

Biyometri, fiziksel (parmak izi, parmak damarı, yüz, iris vb.) veya davranışsal (imza analizi, tuş vuruşu dinamikleri vb.) kaynaklardan çıkarılabilen belirli bir teknik özelliktir. Elde edilen biyometrik veriler güvenlik ve erişim kontrolü tabanlı ihtiyaçlar için yaygın olarak kullanıldığı tanımlama süreçleri için kullanılır. MIA Teknoloji ile birlikte endüstriyel tasarım çalışmalarını gerçekleştirdiğimizi bu biyometrik kimlik, tanıma ve kontrol cihazları serisi sıra dışı tasarım kimliği ile dikkat çekiyor. Ürün arayüz tasarımı ile kalabalık kamusal mekanlarda alan kullanımını verimli hale getirirken geometrik tasarımı kullanıcıyı yönlendiriyor. Tasarım yaklaşımı metal malzeme ve sert geçişken yüzeyleri ile güvenlik donanımı anlayışını yansıtıyor.

Endüstriyel Tasarım Kullanıcı Deneyimi ve Arayüz Tasarımı Arayüz Tasarımı Tasarım Mühendisliği Hızlı Prototipleme
  • Paylaş:

Gelişmiş yüz tanıma teknolojisi ile hızlı yüz eşleştirme ve yüz kalite analizi yaparak yüksek performanslı ve güvenilir geçiş kontrol donanımıdır. Geçiş sistemlerinden, biometrik ödemelere kadar çeşitli alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Geçiş güvenliğinin fazlasıyla önem taşıdığı havaalanları gibi yerler için Mia Teknoloji tarafından geliştirilen bu ürün, Arman Tasarım kreatif ekibi tarafından kullanıcı deneyimi, ergonomi alanları ele alınarak tasarlandı.

 

Biometrik yüz Tanıma kiosku tüçgen prizmatik tasarımı ile teknolojiyi vurgulayan kimliğe sahip. Fonksiyon devamlılığını gözeten tasarım ekibi biçim dilini kullanıcıların yüz hatlarını destekleyen özel aydınlatma yüzeyi ile akıcı şekilde ilişkilendirerek tasarım ve fonksiyon bütünlüğü sağladı. Bununla birlikte yarattığı aydınlatma alanı sayesinde yüz tanıma performansını artırmayı başardı.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.