Dijital Takograf

Dijital Takograf

  • Müşteri Pars R&D Technologies, Kocaeli
  • Yıl 2014
  • Hizmetler Araştırma, Konsept Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Tasarım Mühendisliği, Hızlı Prototipleme, Üretim Yönetimi

Ergonomik Tasarım

AB Onaylı Dijital Takograf Araç Ünitesi sürat, mesafe, kullanım süresi ve dinlenme süresi gibi bilgileri kaydetmek için araçlara monte edilen bir cihazdır. Kısaca sürücü faaliyetlerini kaydeden bu ürün içerisindeki yazıcı kolay çıkarılıp yeniden geri takılabilir. FMS Arayüzü sayesinde kolay kullanım olanağı sağlar. Bu ergonomik tasarım, uzun yol sürücülerinin can güvenliği açısından için çok elverişli ve fonksiyonel bir üründür.

Araştırma Konsept Tasarımı Endüstriyel Tasarım Tasarım Mühendisliği Hızlı Prototipleme Üretim Yönetimi
  • Paylaş:

Yeni nesil dijital takograf sürüş bilgileri, araç bilgileri ve şoför bilgilerini dijital olarak depolamakta güvenli bir veri iletimi ile hafıza birimlerine veya merkezi server ünitelerine taşımaktadır. Elektronik modüllere erişimi teknolojik olarak engellenmiştir. Bu ergonomik tasarım anlık yolculuk bilgilerinin ve konum bilgilerinin uzaktan izlenebilmesini sağlamakta, şoföre ait akıllı kart ile aktive olarak sürecin hangi sürücü ile gerçekleştiğini izleyerek ülke çapında ticari araçların izlenmesini kolaylaştırmaktadır.

Yazılım ve donanımı tamamen Türkiye’de tasarlanmış, geliştirilmiş ve üretilmiş, Avrupa Birliği Tip Onayı alan ilk yerli ve milli dijital takograf cihazının  tasarım mühendisliği süreçleri Arman Tasarım tarafından gerçekleştirilmiştir.

Ürün yurt dışı rakipleri arasında tasarım özelliği ve fonksiyonel özellikleri bakımından ayrışarak önemli pazar payı sağladı. Yurt dışında tasarım ödülleri kazanan bu takograf, pazar büyümesine rağmen ithal ürünlere rekabetçi fiyatları ile alternatif oluşturdu. Pazarda ikinci seviyeye kadar yükseldi.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.