Askeri Drone

Askeri Drone

  • Müşteri Havelsan, Ankara
  • Yıl 2015
  • Hizmetler Araştırma, Endüstriyel Tasarım, Tasarım Mühendisliği, Hızlı Prototipleme

Üretim Planlama ve Ön Üretim

İnsansız hava araçları olarak da bilinen dronelar, askeri kontrol sistemini kolaylaştırmak üzere tasarlandı ve zorlayıcı görevlerin üstesinden gelmek üzere geliştirildi. Arman Tasarım, Multikopter’in tasarımından üretim planlama ve ön üretim sürecine, buradan da prototip üretimine kadar gerekli tüm araştırmaları ve aksiyonları gerçekleştirerek fark yaratan bir ürün oraya çıkardı.

Formlar ve malzemeler üretim sürecini yönetir. Sorumlu bir ortak, somut verileri özenle takip eder: standartlar, normlar, kurulum maliyetleri, malzeme gereksinimleri, maliyetler, üretim yöntemleri, ve senaryoları bunlardan bazılarıdır.

Araştırma Endüstriyel Tasarım Tasarım Mühendisliği Hızlı Prototipleme
  • Paylaş:

Havelsan tarafından geliştirilen insansız gözlem aracı Multikopter için Arman Tasarım tarafından endüstriyel tasarım ve mühendislik çalışmaları gerçekleştirildi. Prototip üretimi ve ön test çalışmaları için destek verildi.

Multikopter’in montaj özellikleri, çarpma ve hasar durumunda kolay servis verilebilmesi ve saha kullanımında personel tarafından kolay taşınabilmesi gibi belirlenen bir dizi ürün kriteri üzerine tasarım stratejisi geliştirildi.

Ürünün mühendislik çalışmalarında katlanabilirlik özelliği ve kolay değiştirilebilen Rotor kol özelliği geliştirildi.

Ürün prototipleri üretilerek saha testleri gerçekleştirildi. Multikopter ürününün adetli prototip üretimi yapılarak Havelsan’a teslim edildi.

Üretim planlama ve ön üretim aşamasında, telif hakları ve patent araştırmaları ile yapılabilirlik etütleri ve teknoloji araştırmalar gerçekleştirildi. Bunlar dışında ürün stratejisi oluşturuldu, maliyet ve fizibilite çalışmalarıyla proje desteklendi.

Proje kapsamında yapılan diğer faaliyetler ise; pazar araştırmaları ve rakip analizleri, endüstriyel tasarım faaliyetleri, bilgisayar destekli tasarım (BDT) ve mühendislik faaliyetleri, kritik proje yönetimi (CPM) ve tedarik süreç yönetimi, prototip üretimi ve üretim planlama faaliyetleridir.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.