Tasarım Stratejisi İçin Kilit Yaklaşımlar

Arman Tasarım ekibi olarak, ürün geliştirme ve ticarileştirme süreçlerinde tasarım odaklı düşünerek markalara değer katmayı hedefliyoruz. Peki günümüzde birçok şirketin hâlâ tasarım kavramını görsellikten ibaret algıladığı bir ortamda, yarattığımız bu değeri nasıl vurgulayabiliriz?

Tasarım Stratejisi Nedir?

Tasarım Stratejisi, işletmenizin hedeflerine yaratıcı çözümlerle yaklaştığımız bir planlama sürecidir. Bu estetik kaygıların ötesindedir. Tasarım odaklı düşünme biçimi, bir sorun çözme yöntemi olarak kullanılır.

Tasarım Stratejilerine 20 yıllık deneyimin getirdiği yaklaşımımızı proje öykülerini de dahil ederek sizinle paylaşmak istedik. Güncellenen sayfalarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

İyi bir tasarım stratejisi şirketinize ne sağlar?
İyi bir strateji, pratik, ölçeklenebilir ve düşük maliyetli bir yol haritası oluşturmaktır ve başarılı bir şekilde değer üretmesi beklenir. Yaratıcı planlama sürecimiz, sektöre yeni gözlerle bakıp, “Bunu yapmanın başka bir yolu var mı?” diye sormaktan geçer.

Yaratıcı araştırma ve analiz, müşterilerimizi yanlış ürünlere yatırım yapmaktan kurtarır. Bunun ötesinde, piyasada devrim yaratacak bir inovasyona dahi götürebilir. Diğer yandan bizce ticarileştirme süreci ayrı bir aşama değil, tüm ürün geliştirme sürecinde gözetilmesi gereken bir faktördür. Doğru stratejiler ile projelerimizin %90’ının piyasada ticarete açılmış olmasından gurur duyuyoruz.

“İyi bir ürün ve üretim stratejisi, işinizin başarı potansiyelini ciddi oranda artırır. Bu, yeni gelir kaynakları yaratarak da sağlanabilir, hali hazırda var olan kaynakların potansiyelini daha iyi kullanarak da. Bir iş stratejisi olarak inovasyon, şirketinizin büyümesini hızlandırır, rekabetin arasında öne çıkarır ve sektörde elde ettiğiniz avantajın sürdürülebilir olmasını sağlar. Ürünün fikrinden fabrikadan çıkış anına kadar her aşamada inovatif bir yaklaşımla hareket ediyoruz. Bizim için bir fikir, ne kadar iyi uygulanmışsa o kadar iyidir.”

Tasarım stratejilerine dair yayınladığımız yeni içeriklerle tüm bu süreçlerin nasıl işlediğini daha kapsamlı bir şekilde gözden geçirebilir; ödüllü tasarımlarımızın planlama ve hayata geçirme aşamalarını daha yakından inceleyebilirsiniz.

Tasarım Stratejisi Yaklaşımlarımız

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.