Tasarım Stratejisi İçin Kilit Yaklaşımlar

Arman Tasarım ekibi olarak, ürün geliştirme ve ticarileştirme süreçlerinde tasarım odaklı düşünerek markalara değer katmayı hedefliyoruz. Peki günümüzde birçok şirketin hâlâ tasarım kavramını görsellikten ibaret algıladığı bir ortamda, yarattığımız bu değeri nasıl vurgulayabiliriz? Bu noktada tasarım stratejisi kavramı devreye giriyor.

Tasarım Stratejisi Nedir?

Tasarım stratejisi, işletmenizin hedeflerine yaratıcı çözümlerle yaklaştığımız bir planlama sürecidir. Bu süreç, sadece estetik kaygılarla ilgili değil, estetik kaygıların ötesindedir. Tasarım odaklı düşünme biçimi, bir sorun çözme yöntemi olarak kullanılır.

Yeni tasarım stratejileriyle markalara değer katan Arman Tasarım ekibi görseli

Tasarım stratejisinin iyi olması şirketinize ne sağlar?

İyi bir strateji, pratik, ölçeklenebilir ve düşük maliyetli bir yol haritası oluşturmaktır. İyi bir stratejinin başarılı bir şekilde değer üretmesi beklenir. Arman Tasarım olarak bizim de yaratıcı planlama sürecimiz, sektöre yeni gözlerle bakıp, “Bunu yapmanın başka bir yolu var mı?” diye sormaktan geçer.

Yaratıcı araştırma ve analiz, müşterilerimizi yanlış ürünlere yatırım yapmaktan kurtarır. Bunun ötesinde, piyasada devrim yaratacak bir inovasyona dahi götürebilir. Diğer yandan bizce ticarileştirme süreci ayrı bir aşama değil, tüm ürün geliştirme sürecinde gözetilmesi gereken bir faktördür. Doğru stratejiler ile projelerimizin %90’ının piyasada ticarete açılmış olmasından gurur duyuyoruz.

Markalara tasarım stratejileriyle değer katan Arman Tasarım ekibi görseli

“İyi bir ürün ve üretim stratejisi, işinizin başarı potansiyelini ciddi oranda artırır. Bu, yeni gelir kaynakları yaratarak da sağlanabilir, hali hazırda var olan kaynakların potansiyelini daha iyi kullanarak da. Bir iş stratejisi olarak inovasyon, şirketinizin büyümesini hızlandırır, rekabetin arasında öne çıkarır ve sektörde elde ettiğiniz avantajın sürdürülebilir olmasını sağlar. Ürünün fikrinden fabrikadan çıkış anına kadar her aşamada inovatif bir yaklaşımla hareket ediyoruz. Bizim için bir fikir, ne kadar iyi uygulanmışsa o kadar iyidir.”

Yaratıcı fikirlere sahip olmak bu fikirleri piyasaya sürmek için yeterli değil. Bu konuda şirketinizin işleyişini iyi anlayan, şirketinizle beraber çalışarak yaratıcı çözümlerinizi hayata geçirebilen bir gelişim ortağı size en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Bu sayede fikirleriniz gelir yaratacak bir şekilde hayata geçirilecektir.

Tasarım stratejilerine dair yayımladığımız yeni içeriklerle tüm bu süreçlerin nasıl işlediğini daha kapsamlı bir şekilde gözden geçirebilir; ödüllü tasarımlarımızın planlama ve hayata geçirme aşamalarını daha yakından inceleyebilirsiniz.

Tasarım stratejilerine 20 yıllık deneyimin getirdiği yaklaşımımızı proje öykülerini de dahil ederek sizinle paylaşmak istedik. Tasarım stratejisi yaklaşımlarımız hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.