Türk Telekom Mağazalarını Yeniledik

Türk Telekom Mağazalarını AKILLI MAĞAZA’ konsepti ile yeniledik.

Türk Telekom mağazaları Arman Tasarım farkıyla Türkiye çapında tüm noktalarda yenilendi. Tasarım çözümleri ile zenginleşen mağazalar Türk Telekom’un yeni müşteri arayüzü oldu. Yeni mağaza tasarımları kurumsal mekan konsepti, akıllı mobilya çözümleri, dijital kiosklar ve interaktif deneyim alanları ile müşterilerine nitelikli TT ürünlerini çok daha iyi sunuyor.

Müşteri deneyimi tasarımı konusunda ön plana çıkan bu mağazalar geniş bir yelpazede mobil cihazlar, teknolojik araçlar, müzik sistemleri, aksesuarlar, eğlence ve yaşam tarzı önerileri sunuyor. Türk Telekom’un hizmet kategorilerini müşterilerin kolay anlayabileceği ve deneyimleyebileceği akıllı çözümlerle kurgulayan tasarım yaklaşımı yeni nesil teknoloji mağazacılığını yeniden tanımladı.

Türk Telekom deneyim mağazası tasarımı görseli

Müşteri Deneyimi ve Memnuniyetini Ön Planda Tutan Tasarım

Mağaza tasarımının 10 altın kuralından ikisidir “Mağazanın odağı müşterilerdir” ve “Mağazanın iletişimi tasarımıyla bütündür” cümleleri. Türkiye’nin en büyük entegre telekomünikasyon şirketi olarak Türk Telekom, müşterilerin hızla değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına en güçlü ve en doğru şekilde cevap verebilmek amacıyla 2015 yılında “müşteri odaklı” ve entegre bir yapıya geçti. Arman Tasarım olarak Türk Telekom ile yaptığımız iş birliğinde, hizmet alanları tasarımında markanın müşterilerine verdiği önemi ön planda tuttuk ve tasarımımızı müşteri deneyimi ve etkileşimini artıracak şekilde konumlandırdık.

Türk Telekom kullanıcı ve müşteri deneyimi tasarımı

Mağaza tasarımımız sayesinde içeri giren bir tüketici, masalarda cihazları deneyimleyebiliyor, deneyim sonrası satın alma kararı ile işlemi hemen aynı masada çözümleniyor. Tek noktada kasa uygulamasına son veren yaklaşım ile, Türk Telekom mağazalarında her masa hem cihaz teşhir, cihaz deneyim ve satış sonlandırma gibi işlemleri tek noktada çözüyor.

Türk Telekom Müşteri Merkezlerinde (TTMM) her türlü bilgi ve iletişim teknolojileri hizmetinin yanı sıra müşteri şikayetlerini alma, fatura ödeme ve tarife değişikliği gibi hizmetlerin gerçekleştirilmesi planlandı. Bu merkezlerde bu hizmetlerle beraber cihaz ve aksesuar hatta televizyondan drone’a kadar çok çeşitli elektronik ürünlerin satışı da yapılacak.

Mağaza Yenileme Minimum %10 Ciro Artışı Sağlıyor

Genellikle ana cadde üstlerinde, alışveriş merkezlerinde ve havaalanlarında yer alan ve tasarımlarıyla adeta kullanıcıları içeri davet eden Türk Telekom mağazaları iç mekan tasarımlarıyla oldukça dikkat çekici. Proje kapsamında yenilenen mağazalar, şık ve en son teknolojinin kullanıldığı, dinamik içeriklerin yayımlandığı bir ortam haline dönüştü. Parlak vitrin ekranları ile müşterileri mağaza içine davet etme imkânı sağlandı.

Türk Telekom, 179 yıllık köklü geçmişiyle mobil, sabit ses ve genişbant ile TV hizmetlerini tek noktadan sunuyor. Ürün ve hizmetlerini, “bireysel” ve “kurumsal” iş birimleri altında müşteri odaklı bir yaklaşımla yeniden yapılandıran şirket, Türkiye’nin dört bir yanına uzanan geniş hizmet ağının yanı sıra mobil, sabit ses, genişbant ve TV hizmetleri kapsamında zengin ürün çeşitliliğine sahip.

Türk Telekom deneyim mağazacılığı tasarımı görseli

Avea ve TTNET kapsamındaki ürün ve hizmetleri tek çatı altında toplayan, Ocak 2016 itibariyle ise Türk Telekom adıyla yoluna devam eden marka, anlık ve ekran bazlı olarak güncellenebilen içerikler ile mağazalarda ziyaretçilere güncel ürün ve kampanya bilgilerini aktarıyor. Ürün ve kampanya bilgileri gibi pazarlama içerikleri, statik poster yerine merkezi yayın uygulaması ile canlı video formatında dikkat çekici bir yapıda tüm ekranlarda aynı anda ve çok hızlı yayımlanıyor.

Deneyim mağazacılığı tasarımı konusuna önem veren köklü marka, mağazalarındaki tüm duvarları aksesuar, şarj, deneyim, müzik, Tivibu, yeni cihazlar gibi bölümlere ayrılarak ilgili kişilerin hızlıca aradığı ürüne ya da deneyime kavuşmasını sağlıyor. Tivibu için özel tasarlanan koltuk alanında ise, kullanıcılar oturduklarında kumandayı ellerine alıp kanalları ve akıllı TV teknolojisini birebir kullanma fırsatını yakalıyor.

Özel kampanyalar, kişiye özel fırsatların da sunulduğu yeni nesil mağazacılık anlayışı tüm Türkiye çapında temsil ediliyor. Ülkenin her yerindeki Türk Telekom mağazaları, aynı tasarım, malzeme, hizmetler, servisler ve ürün deneyimleri ile kullanıcıların kendini evinde hissetmesini hedefliyor.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.