Yenilenen Kurumsal Logo ile Yeni Marka Kimliği

Sürekli gelişen, yeni fikirler, projeler üreten ve yeniliğe açık olan şirketimiz, kendi marka logo ve brand book’unu da yenileyerek kurumsal kimliğindeki gelişimine de devam etmektedir.

Yeni kurumsal logomuz ile, tasarımın yaratıcı, yenilikçi, güzel, hassas, gelişen, esnek, eğlenceli dünyasını, sürekli değişen üretim endüstrimizi ve endüstri ürünleri tasarımının aydınlık geleceğini göstermeyi umuyoruz. Yeni bir logo, marka için aynı zamanda konumlanmasında önemli bir değişimi temsil eder. Logo daha net bir algı için tasarlandı ve markayı taşıyıcı sembolü ile birlikte özel tipografi ve büyük harf kullanımı tercih edildi.

İyi kurgulanmış bir logo, akılda kalıcıdır; insanlar tarafından aradıklarını bulmalarını kolaylaştırır ve bu durum markanın tanınma seviyesine ve markalaşma sürecine olumlu olarak etki etmektedir. Bu tanınma seviyesi tüketiciler tarafından ürün veya markayla arasında olan bağı kuvvetlendirmeyi ve tüketici ile duygusal bağ kurma arasında pozitif geri dönüşler sağlar.

Kurumsal kimliğimizde değişmeyen noktalardan biri de çok sevdiğimiz turuncu rengimiz; hayattaki coşkusuyla, “turuncu renk”, macera ve risk alma, ilham verici fiziksel güven, rekabet ve bağımsızlık ile ilgilidir.

Coşku: Turuncu, dışa dönük ve iyimser özgür rengidir.

Yenilenme: Turuncu fiziksel enerjiyle dengemizi tamir etmeye yardım eder.

Cesaret: Turuncu, yükümlülüklerimizi dikkate almamıza, sonuçlarla yüzleşmemize, eyleme geçmemize ve uygun değişiklikler yapmamıza ve daha sonra ileriye ve yukarıya doğru ilerlememize yardımcı olur.

Canlılık: Turuncu, kırmızıya göre daha dengeli bir enerjiye sahiptir; tutkulu ve saldırgan değil, canlılık doludur.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.