Armon V10

Armon V10

  • Müşteri Armongate, Ankara
  • Yıl 2019
  • Hizmetler Konsept Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Tasarım Mühendisliği, Hızlı Prototipleme, Üretim Yönetimi, Kalite Yönetimi, Maliyet Stratejileri

Ödüllü Ürün Tasarım

Armon V10, 5 farklı teknolojiyi birleştiren çok faktörlü bir erişim kontrol cihazıdır. Modüler bileşenleri, 8 alternatif ürün montaj seçeneğine izin verir. Bu da farklı ortamlar ve ihtiyaçlar için kişiselleştirmeyi mümkün kılar. Şık ve kompakt tasarımı ile Armon V10, fütüristik bir görünüm sağlarken aynı zamanda güvenli kullanım garanti eder. Başarılı tasarımı sayesinde Armon, Design Turkey tarafından İyi Tasarım (Good Design) ödülüne layık görülmüştür.

Konsept Tasarımı Endüstriyel Tasarım Tasarım Mühendisliği Hızlı Prototipleme Üretim Yönetimi Kalite Yönetimi Maliyet Stratejileri
  • Paylaş:

Açık ofisler, akıllı binalar ve ortak alanlar gibi modern yaşam alanları yaygınlaştıkça, dolaşımı kolaylaştıran teknolojilere olan ihtiyaç da artmaktadır. Bu ihtiyaç, tesis güvenliğini, kısıtlı alanların kullanımını ve esnek çalışma programlarının izlenmesini sağlamak amacıyla tüm sektörlerde mevcuttur.

 

Gelişmekte olan bir kültür düşünüldüğünde belirlediğimiz hedef, hem modern IoT (Nesnelerin İnterneti) dünyasının teknolojilerini içeren, hem de şık ve modern tasarımıyla içinde bulunduğu ortamı zenginleştiren, modüler olarak yapılandırılabilen bir ürün tasarlamaktı.

 

Armon, çeşitli kullanım senaryolarına ve gelişen teknolojiye bir yanıt olarak tasarlanmıştır. Verimsiz güvenlik uygulamalarının yerini alan bir dijital erişim çözümüdür. Esnekliği sayesinde çok katmanlı güvenlik gereksinimlerinde verimlilik sağlar. Armon, #HayatiçinTasarla anlayışımızın bir ürünüdür.

Ödüllü Ürün Armon’un Tasarım Süreci

 

Armon V10, fiziksel erişim denetiminin gerekli olduğu alanlarda yetkili kişiler tarafından kapıların, turnikelerin ve benzer geçiş cihazlarının çalışmasını sağlayan çok faktörlü bir okuyucudur. Cihaz mevcut olarak 4 farklı doğrulama seçeneği ile yapılandırılabilir ve ekstra güvenlik sağlamak amacıyla fotoğraf çeker. WiFi veya GSM şebekesi üzerinden çalıştırılabilir. Bir sonraki adım, yüz tanıma teknolojisini aynı cihaza entegre etmek olacaktır.

 

Minimal tasarım dili ve birbiriyle uyum içinde olan fonksiyonel bileşenler kullanıcıya güçlü bir ürün algısı ve gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sağlar.

Çok Yönlü Kullanıcı Deneyimi

 

Armon V10, modüler yapısı ile NFC kartı, telefon, QR kod ve parmak izi okuma teknolojilerini bir araya getirir ve piyasadaki ihtiyacı tam olarak karşılar. Ürün kullanıcıya çoklu tanımlama seçenekleri ile kolaylık sağlar; güvenlik prosedürlerinin günlük hayattaki zorluklarını ortadan kaldırır. Piyasada tüm bu teknolojileri bir araya getiren ve aynı zamanda bir mobil ağ üzerinden çalışan başka hiçbir cihaz olmadığı için rakiplerinden kolayca sıyrılır.

Form, çevremizdeki ayrıntıların ruh halimiz üzerindeki etki gücünü dikkate alır. Biz #EmpatiyleÜretiyoruz. Şık ve kompakt tasarım, estetiği fütüristik ancak organik hatlar ile araştırıyor, böylece kullanıcıyı samimi ve kaliteli bir deneyime davet ediyor.

 

Farklı işlevsel üniteler doğru ergonomi ile kullanıma sunulmaktadır. Erişim doğrulama aracıları sezgisel olarak anlaşılabilir bir şekilde konumlandırılmıştır. Doğrulama geri bildirimi ses ve ışık yoluyla genel tasarımla bir uyum içerisinde gönderilir. Kullanıcı dostu tasarım dili mimari bir doku ile öne çıkmaktadır.

Çoklu Montaj Seçenekleri – Ürün Serisi

 

Plazalar, ofisler, park alanları, sosyal tesisler, depolar vb. göz önünde bulundurarak, çeşitli ihtiyaçlara göre özelleştirmeye olanak sağlayan çok bileşenli bir ürün geliştirildi. Armon birden fazla birleşenden oluştuğu için farklı montaj seçenekleri uygulanabilir ve ilerleyen teknoloji ürüne adapte edilebilir. Bu esneklik sayesinde, Armon V10 çeşitlendirilebilir ve farklı gereksinimlere göre ayarlanabilir. İyi düşünülmüş üretim tasarımı ile tek bir üründen 8 farklı üründen oluşan birseri çıkarılabilir.

Ürün Stratejileri ve Sürecin Hikâyesi

 

Kullanıcı analizinin tamamlanmasıyla birlikte konsept tasarımı ve eskizlerden başlayarak nihai forma ulaşan bir süreç izlendi. Ayrıntılı çalışmaların ardından, Armon V10, özel şekli ve tasarım kimliğiyle son haline ulaştı. Ürün prototip aşamasında bile sahadan çok olumlu geri bildirimler alarak öncelikli hedeflerin hepsini başarıyla tamamladı.

 

Mühendislik süreci ve üretim yönetimi Arman Tasarım tarafından gerçekleştirildi. Tasarımın tescillenmesiyle birlikte sertifikasyon süreci ve ilk 100 ünitelik üretimle pilot kullanım aşaması başladı. Ürünün yolculuğunu ve süreç içerisinde geliştirdiğimiz stratejileri Ürün ve Üretim Stratejileri sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Armon’un yarattığı sezgisel deneyim, gündelik hayatta güvenlik erişim akışını iyileştirir ve bulunduğu ortamı zenginleştirir. Estetik görünümü ve akıcı kullanıcı deneyimi sayesinde yaşam kalitesini artırır.

 

Armon V10, Design Turkey tarafından 2019 yılının İyi Tasarım Ödülü’ne layık görüldü. Türkiye İhracatçılar Meclisi başkanı İsmail Gülle tarafından Arman Tasarımı temsil eden tasarımcılarımıza takdim edildi.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.