Arcode Asansör İnvertörü

Arcode Asansör İnvertörü

  • Müşteri ARKEL A.Ş., İstanbul
  • Yıl 2012
  • Hizmetler Araştırma, Konsept Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Tasarım Mühendisliği, Hızlı Prototipleme, Üretim Yönetimi, Kalite Yönetimi, Maliyet Stratejileri, Arayüz Tasarımı

Kalıplama ve Üretim Yönetimi

Doğrudan iniş sayesinde mükemmel konfor sağlayan ARCODE, asansör endüstrisinde yenilikçi ve fark yaratan bir üründür. ARCODE, VVVF sürücü, kontrol üniteleri ve tahliye sistemini birleştiren entegre bir asansör kontrol ünitesidir. Kontrol terminali Invertor ile uyumludur.

Araştırma Konsept Tasarımı Endüstriyel Tasarım Tasarım Mühendisliği Hızlı Prototipleme Üretim Yönetimi Kalite Yönetimi Maliyet Stratejileri Arayüz Tasarımı
  • Paylaş:

Arcode Entegre Asansör Kontrol Ünitesi, dünyada VVVF sürücü, kontrol üniteleri ve tahliye sistemini birleştiren eşsiz bir üründür.

 

Kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlayan ve dikkat çekici tasarım özelliklerine sahip olan Arcode hem büyük ilgi gördü hem de en iyi tasarım ve teknoloji ödüllerinin de sahibi oldu. Basit ve hızlı kurulum sistemi ile kolay güncelleme imkanı bu kompakt modüler tasarımın sunduğu birçok avantaj arasındadır. Arcode’un çok katmanlı yapısı, farklı seviyelerdeki işlemlerin sorunsuz geçmesini, işlem sürelerinin kısalmasını sağlar ve endüstride verimlilik sağlar.

Arman Tasarım olarak kullanıcı araştırmalarından endüstriyel tasarıma, tasarım mühendisliğinden kalıplama ve üretim yönetimi süreçlerine kadar tüm geliştirme süreci boyunca projeye katkıda bulunduk.

Kullanım senaryoları ve hizmet koşulları göz önünde bulundurularak üç katmanlı bir yaklaşım belirlenmiştir. Ürün tasarımı müşterilerimizin beklentilerinin ve sektör standartlarının ötesine geçti. Müşterilerden büyük ilgi gören Arcode güçlü bir marka kimliği oluşturdu. Üretim karmaşık bir mühendislik sürecinin sonunda ortaya çıktı ve yenilikçi sonuçlar elde edildi.

Yeniliklerle Öne Çıkmak

 

Arcode’un tasarım yoluyla oluşturduğu katma değer diğer ürünler arasında öne çıkmasını sağlar. Genel olarak endüstriyel ekipmanlar son tüketici tarafından görülmez, bu nedenle şirketler bu tür ürünlerin tasarımını zorunlu görmezler. Bunun yerine işlevsel parçalar sadece bakım işçilerinin gördüğü düz kutular içerisine yerleştirilir.

 

Arcode renkli, estetik ve kullanıcı dostu tasarımı ile bu alanda bir devrim niteliğinde. Bu sektörde ilk kez bakım işçileri bir kullanıcı olarak görülmekte. Kullanım deneyimi baz alınarak akıllıca kararlar alınmış, sürecin yönetilmesi daha kolay ve verimli hale getirilmiştir.

Empati Yoluyla Şekillenen Deneyim

 

Arcode üç işlev katmanına sahiptir. Bu üç katman, ürünün erişim düzeyleri ile ayrılır. En derin katman, Arkel’in teknolojisini yalnızca teknik servis elemanlarının erişebildiği kabinde tutar. Bu, ürün teknolojisini korumakla beraber iş yerlerini gereksiz yere karışıklıktan uzakta tutar. Orta katman, istenen elektronik konfigürasyonları ve eklentileri yapmak için proje sahibi tarafından erişilebilir. Alt kısımdaki dış kapak sorunsuzca çıkarılarak bu katmana kolayca erişilebilir. Son katman bakım personeli içindir, gerektiğinde kontroller kolayca yapılır.

 

Arcode’un ekranı ve kullanıcı dostu arayüz tasarımı daha derin katmanlara erişmeden kontrolleri kolaylaştırır. Kullanım kolaylığı için el terminali, çevirici üzerinden tüm mekanik ayarlara izin verir. Bu sayede operatör çevirici ve asansör arasında ileri geri gitmez, serbestçe çalışır.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.