Maksimo-CNC Freze Tezgahı

Maksimo-CNC Freze Tezgahı

  • Müşteri Maksimo
  • Yıl 2022
  • Hizmetler Konsept Tasarımı, Tasarım Mühendisliği, Endüstriyel Tasarım, Araştırma

Maksimo HPM 800, 5 eksenli CNC freze tezgâhıdır. Mineral döküm gövdesi ve alışılmışın dışındaki tasarımı ile kullanıcıya kendi kendine üretim yapabilme hissi sunmaktadır. Genel geçerlilikteki 5 eksen CNC tezgâhlarında, operatöre güvenliğe dair yüksek anksiyete yaşatan tasarımdan uzaklaşılarak dış yüzeyinde bulunan RGB LEDs sayesinde operatöre kendini güvende hissetme ve makineye karşı sempati duyma hissi sunulmuştur. Bu sayede operatör makine ile sürekli etkileşimde olma hissine kapılacaktır. Standart üretimde 55, opsiyonel 80 takım kapasitesi ile rakiplerinin önünde bir üretim kapasitesi ve hassasiyet sağlamaktadır. Maksimo HPM 800 otomotiv, tekstil, plastik enjeksiyon ve endüstriyel tüm uygulamalarda kullanıma uygun olarak üretilmiştir. 1 ton’a kadar hammadde taşıyabilen döner tabla sayesinde tüm endüstrilerdeki milling işlemlerine uygunluk sağlamaktadır. Odağına insan ihtiyaçlarını koyarak ve bunun yanında ürünün işlevselliğini, ergonomisini, avantajlarını estetik ile birleştirerek güçlü bir bağ oluşturuyor. Kusursuz üretim ile, hedef kitle üzerinde ürüne duygusal bağ kuran, premium iletişim tonunu yakalıyor.

Konsept Tasarımı Tasarım Mühendisliği Endüstriyel Tasarım Araştırma
  • Paylaş:

Kullanıcı deneyimi göz önüne alınarak temel prensipler üzerinde tasarlandı. Özellikle uyarı ikazlarını, rakiplerinden ayrılarak, kendi üzerinde bulunan RGB LED’ler ile ürüne bütünlük katarak durum mesajını makineyi konuştururcasına vermektedir. Otomotiv, havacılık, savunma, makine imalatı, kalıpçılık gibi makine ve imalat sektöründe hassas parçalar üretir.

Maksimo, özellikle mineral döküm gövdesi sayesinde rezonans kaynaklı hassasiyeti etkileyen faktörleri ortadan kaldırmaktadır. Standart olarak 55, opsiyonel olarak 80 takım kapasitesi ile rakiplerinin sunamadığı hız ve hassasiyeti sağlamaktadır.

Maksimo HPM 800, operatör hatalarını minimuma indirmesi, hızlı ve hatasız üretim yapmayı sağlaması açısından önemli bir tasarımdır.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.