Ke-bot Saç Sayım ve Analiz Robotu

Ke-bot Saç Sayım ve Analiz Robotu

  • Müşteri Asmed, Istanbul
  • Yıl 2018
  • Hizmetler Araştırma, Konsept Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Arayüz Tasarımı, Tasarım Mühendisliği, Hızlı Prototipleme, Üretim Yönetimi, Kalite Yönetimi, Maliyet Stratejileri

Kullanıcı Arayüz Tasarımı

Dünyada optik saç sayma ve analiz robotu olarak bir ilk.

Ke-bot, saç ekimi prosedüründe devrim niteliğinde bir üründür. Ürün, arayüz tasarımı ile 360 derece dairesel tarama sistemiyle saç yoğunluğunu ölçerek operasyon öncesinde ve sonrasında doktor için gerekli bilgiyi sağlar. Robot, 3 boyutlu olarak saç derisini modeller ve her açıdan veri toplayarak saç ekim operasyonunun etkisini objektif ve bilimsel bir şekilde ölçümlemeye fırsat tanır.

Araştırma Konsept Tasarımı Endüstriyel Tasarım Arayüz Tasarımı Tasarım Mühendisliği Hızlı Prototipleme Üretim Yönetimi Kalite Yönetimi Maliyet Stratejileri
  • Paylaş:

Saç ekimi hakkında şimdiye kadar göz ardı edilmiş birçok soruna arayüz tasarımı ile çözüm sunan Ke-Bot.

Saç derisini tamamen taramak, normal şartlarda 15 saat (4-5 gün) sürecek bir işlemdir. Bu robot bu işlemi 45 dakikaya indirerek verimliliği maksimuma çıkarmakta.

Ke-bot, operasyon boyunca kafanın ancak %1’lik bölgesine insan eliyle yapılan sayımın yerine, kafanın tamamında bütünsel bir analiz yapan bir robot olarak bir ilk.

Ke-Bot, kapsamlı analiz yöntemleri ve bireye özgü planlama yapısı ile kişisel farklılıkların operasyon sonucunu olumsuz yönde etkilemesini önlemektedir.

Ke-bot, saç analiz yöntemlerini ilk kez bilimsel bir boyuta taşıyıp objektif veriler sunmaktadır. Bu sayede alanında teknolojik gelişimi olanaklı kılarak sektörde büyük bir yenilik ortaya koymakta.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.