Sağlık Kiti

Sağlık Kiti

  • Müşteri Rosio Medikal, Istanbul
  • Yıl 2018
  • Hizmetler Endüstriyel Tasarım, Arayüz Tasarımı, Tasarım Mühendisliği, Kalite Yönetimi, Hızlı Prototipleme, Üretim Yönetimi

Medikal Ürün Tasarımı

Bugün, yarın ve ötesi için ile sağlık önlemleri…

Sağlık Kiti, evde kullanılmak üzere tasarlanmış fonksiyonel bir üründür. Ev konforu içerisinde kan basıncınızı kontrol etmek ve böylece kalp hastalıklarını ve felçleri önlemeyi amaçlamaktadır. Kan basıncı monitörlerinin taşınabilir ve kolay kullanılabilir şekilde tasarlanmış olması büyük önem taşır.

Doktorlar tarafından da önerilen Sağlık Kiti; tasarımından, mühendisliğine, teknik kapasitesinden, sağladığı konfora kadar çok etkili bir ürün olmuştur. Bu tasarım, başarısıyla adından söz ettirmiş, dünyada önemli tasarım yarışmaları olan IDA ve A Design Ödülleri‘nin sahibi olmuştur.

Endüstriyel Tasarım Arayüz Tasarımı Tasarım Mühendisliği Kalite Yönetimi Hızlı Prototipleme Üretim Yönetimi
  • Paylaş:

Proje Konusu: Hasta ve takip gereken kişiler için evde temel metabolizma ölçümlerini gerçekleştiren sağlık kiti tasarım ve mühendislik çalışmaları gerçekleştirildi.

Proje Konusunu Belirleyen İhtiyaçlar:

Çeşitli yaş grubunda kişilerde farklı vücut değerlerinin düzenli takibi gerekmektedir. Sağlık sorunu yaşayan kişilerde bu takibin doktor gözetiminde olması önemlidir. Ancak günlük yaşantıda bu takibin düzenli yapılması ancak sağlık merkezlerinde mümkündür. hastaların günlük yaşam akışından uzaklaştırmadan ölçümlerinin yapılıp izlenmesi önemli bir ihtiyaç halini almıştır.

Proje Özeti:

Ürün temel fonksiyonlarının belirlenmesi, hasta ihtiyaçları ve kullanım ergonomileri gibi konularda araştırmalar yapılarak ürün stratejisi belirlendi. Medikal ürün kimliğini yansıtacak özgün tasarım özellikleri araştırılarak endüstriyel tasarım çalışmaları tamamlandı. Üretim uygun kabuk mühendisliği gerçekleştirilerek test için prototip üretimleri gerçekleştirildi. Kalıp üretim çalışmaları ve seri üretim planlaması gerçekleştiriliyor. Maliyet ve satış stratejisine uygun ürün optimizasyon çalışmaları yapılıyor.

Yenilikçi medikal ürün tasarımı örneği olan Rosio, rakiplerine karşı bir üstünlük sağlamakta. Dünyada bir ilke imza atarak, kan basıncı monitörünü, nabız oksimetresini ve termometreyi estetik tasarıma sahip pratik bir taşınabilir cihaz kitinde birleştirdik.

Projenin Yenilikçi Yönü ve AR-GE Niteliği:

Hasta ve takip gerektiren kişiler için kullanımı kolay, çok fonksiyonlu, taşınabilir, uzun ömürlü bir teknolojidir. Yazılım özellikleri sayesinde ölçüm bilgilerinin depolanması analizi ve sağlık personelinin bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi sağlanmaktadır.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.