Nexo Bilet Terminali

Nexo Bilet Terminali

  • Müşteri AMCO SA, Yunanistan
  • Yıl 2018
  • Hizmetler Endüstriyel Tasarım, Tasarım Mühendisliği, Arayüz Tasarımı, Hızlı Prototipleme, Üretim Yönetimi, Kalite Yönetimi, Maliyet Stratejileri

Verimlilik Yönetimi

Otobüs içerisinde çift taraflı kullanım avantajı

Nexo çok işlevli bir bilet terminalidir. Ürün akıllı kartlar, basılı veya mobil QR kodları, NFC dahil çeşitli elektronik bilet ortam seçeneklerinin işlenmesine olanak sağlar. Ayrıca banka kartlarını da destekleyen bir sisteme sahiptir. Böylelikle kullanımı daha elverişli kılar. Arman Tasarım, tasarım ve mühendislik süreçlerinin sonunda estetik, sağlam ve yüksek performans gösteren bir ürün geliştirmiştir.

Endüstriyel Tasarım Tasarım Mühendisliği Arayüz Tasarımı Hızlı Prototipleme Üretim Yönetimi Kalite Yönetimi Maliyet Stratejileri
  • Paylaş:

Modern toplu taşıma ihtiyaçlarına göre tasarlanan Nexo, araç içi ödemeler için eksiksiz bir ücret toplama cihazı ile sürücü konsolunu birleştirir.
Az yer kaplaması, estetik tasarımı ve sağlam yapısıyla bu çok işlevli araç, bugünün ve geleceğin toplu taşıma araçları için idealdir.

Farklı Uygulamalar için Çok Eksenli Çözüm Sunan Kombine Cihaz

 

Otobüslerde iki çeşit ana cihaz bulunur. Bunlardan biri otobüs sürücüsü, diğeri otobüs kullanıcıları içindir. İki cihazın ayrı olmasının sebebi, farklı araç türlerine göre kullanıcı ile ilişkisinin farklı kurgulanması gerekliliğidir.

 

Bu, her yeni araç için yeni bir tasarımı gerekli kılar ve cihazlar geniş bir – yer kaplar. Bu yüzden, dünyada bir ilki başararak iki ana işlevi bir araya getiren çok işlevli cihaz geliştirdik.

Nexo, otobüs sürücüsü konsolunu çok amaçlı ücret toplama yönetim cihazı ile birleştirir. Cihaz, araçtaki montaj konumu nasıl olursa olsun, hem X hem de Y ekseninde sürücüye ekran konumunu istediği biçimde ayarlama konforu sunar. Ergonomik özelliklerinin ötesinde, simetrik tasarımı sayesinde sürücü koltuğunun sol veya sağ tarafta olduğu fark etmeksizin küresel kullanıma olanak tanır. Ayarlanabilir konsol, cihazı farklı araç türleri için uygun hale getirir.

 

Hepsi Bir Arada Ödeme Sistemi ve Kullanıcı Dostu Arayüz

 

Farklı ödeme yöntemleri göz önünde bulundurularak tasarlanan cihaz içerisine farklı otobüs kullanıcılarının aşina olduğu alternatif ödeme yöntemleri entegre edildi. NFC kart okuyucularından, bilet yazıcılarına, elektronik ve basılı biletler için QR kod okuyucularına kadar mümkün olan tüm ödeme yöntemlerini bir araya getirdik. Farklı ödeme yöntemlerini simetrik bir şekilde yerleştirmek, özellikle mühendislik sürecinde üzerine eğildiğimiz önemli bir yenilikti. Tüm farklı yöntemler kolayca ayırt edilebilir bir biçimde entegre edildi.

Operasyon Akışı

 

Bu ürün, hem tüm araç üstü ekipmanları yönetebilecek hem de bağımsız çalışabilecek şekilde geliştirildi. Otobüse binenler bilet satın alabilir, yazdırabilir, banka kartını okutabilir, geçirebilir ve QR kodu ile elektronik veya basılı bilet gösterebilir. Sürücü, Otomatik Araç Konumu ve Gerçek Zamanlı Yolcu bilgi işlevlerini kontrol edebilir. Ayrıca aracın montaj konumundan bağımsız olarak sürücünün cihazı X ve Y ekseninde dilediği gibi hareket ettirmesi ergonomiyi destekler. Daha gelişmiş bir sürücü deneyimi yaratmak adına alternatif sürücü konsollarının arayüzü incelenerek kullanıcı dostu olmayan gereğinden fazla sistematik yapıdan uzaklaşıldı. Otobüs içerisinde oluşan titreşimden kaynaklanan kullanım zorluğu da dikkate alındı.

Tasarım ve Mühendislik İşbirliği

 

Amco Advanced Technologies, Elektronik Bilgi Görüntüleme Sistemlerinin yanı sıra Mobilite sistemlerinde lider sağlayıcılardan biri. Amco, uluslararası kalite standartlarına uygun şekilde, zorlu hava koşulları dahil haftada 7 gün, 24 saat aralıksız operasyon sağlayacak ürün ve sistemleri sıfırdan oluşturacak bilgi birikimine sahip bir firma.

 

Bu ürünler çekici tasarımları, düşük işletme maliyetleri ve uzun ömürlü yapıları ile beznerleri arasından farkla sıyrılır. Amco için yaptığımız Nexo OBU projemizde, bugünün ve geleceğin otobüsleri için üst seviyede bir deneyim sunmak amacıyla tasarım araştırmasından verimlilik yönetimi ve mühendisliğine kadar her aşamada rol aldık. Birlikte bugünün ve geleceğin otobüsleri için en gelişmiş deneyimi ortaya çıkardık.

#YaşamİçinTasarla anlayışımızın bir ürünü olan Nexo, yenilikçi ve benzersiz yönleriyle IDA ve A Design Awards olmak üzere iki tasarım ödülü kazandı.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.