Dışmekan Piknik Masası

Dışmekan Piknik Masası

  • Müşteri Axanor, Istanbul
  • Yıl 2013
  • Hizmetler Araştırma, Konsept Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Tasarım Mühendisliği, Hızlı Prototipleme, Üretim Yönetimi, Kalite Yönetimi, Maliyet Stratejileri

Şehir Mobilyaları Tasarımı

Ahşap ve beton en çok tercih edilen, işlevsel, estetik ve doğal malzemedir. Kaliteli üretim, özenle seçilmiş malzemeler ve modern tasarımlar ile bu kent mobilyaları, şehir parklarında ve bahçelerde çevremizi zenginleştirir.

Araştırma Konsept Tasarımı Endüstriyel Tasarım Tasarım Mühendisliği Hızlı Prototipleme Üretim Yönetimi Kalite Yönetimi Maliyet Stratejileri
  • Paylaş:

İnsanların rahatlamaları için bu mekanlarda bulunan bank ve piknik masaları gibi kent mobilyalarının önemi büyüktür. Kent mobilyaları tasarımı ve kullanılan malzemenin kalitesi burada önem taşır. Tasarım ne kadar kullanıcı odaklı, kullanılan malzeme de ne kadar kaliteli olursa insanların yaşam kalitesi de o kadar artar. Şehir mobilyaları tasarımı park, bahçe, meydan gibi alanlarda kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılarken kurumların binalarının iç mekanlarında çevre düzenleme amacıyla kullanılır.

Açık havada kullanılacak olan kent mobilyaları, kötü hava şartlarından korunmalıdır. Ahşap ve beton bizi hem kötü hava şartlarından hem de hava durumunun yaratacağı bazı olumsuz etkilerden de korumaktadır. İkinci duruma örnek olarak, plastik ve metal malzemeler güneş ışınlarına karşı yeterince dayanamazlar. Bunun dışında, güneş plastik malzemenin üretim aşamasında kullanılan kimyasalların form değiştirmesine sebep olup insan sağlığını tehlikeye atabilir. Metal malzemeler ise kolayca paslanabilir. Ahşap ve beton ise hem sağlam ve dayanıklılıklarıyla, hem de diğer açılardan daha çok tercih edilmektedir.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.