Ke-Rest Göğüs Destek Ünitesi

Ke-Rest Göğüs Destek Ünitesi

  • Müşteri ASMED, Istanbul
  • Yıl 2018
  • Hizmetler Araştırma, Konsept Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Tasarım Mühendisliği, Hızlı Prototipleme, Üretim Yönetimi, Kalite Yönetimi, Maliyet Stratejileri

Yenilikçi Tasarım

Saç ekim operasyonları için tasarlanan dünyanın ilk göğüs destek ünitesi.

Yenilikçi tasarım Ke-Rest göğüs destek ünitesi, saç ekim operasyonunun verimini ve konforunu artırır. Medikal alanda faaliyet gösteren ASMED için geliştirdiğimiz projede, saç ekim operasyonlarına özel göğüs destek ünitesini üreterek dünyada bir ilke imza attık. Hastaların operasyon sırasında boyunlarında hissettiği baskıyı azaltarak operasyon kalitesini arttıran ürün, aynı zamanda doktorların çalışma şartlarını da iyileştirerek tüm paydaşlara fayda sağlıyor.

Tasarım odaklı düşünme zihniyeti ile, sadece müşterilerimizin mevcut beklentilerini karşılamakla kalmaz, aynı zamanda ihtiyaçlarını bir tasarımcının bakış açısıyla tanımlamak ve daha önce hiç hayal edilmeyen en iyi çözümü bulmak için birkaç adım daha ileri gideriz.

Araştırma Konsept Tasarımı Endüstriyel Tasarım Tasarım Mühendisliği Hızlı Prototipleme Üretim Yönetimi Kalite Yönetimi Maliyet Stratejileri
  • Paylaş:

Kullanıcı ve Piyasa Araştırması

 

Müşterimiz, hastalarına daha iyi hizmet vermek amacıyla, operasyonlarında hızlanmak için bir tıbbi yatak üretmek üzere bize ulaştı. Arman Tasarım olarak, talep edilen brief üzerine, birkaç operasyonu izledik. Hastaların konforlu olmadığını ve sürekli hareket ettiği için de operasyon süresinin uzadığını fark ettik. Yeni bir yatak tasarlamanın sorunu çözmek için yeterli olmadığı sonucuyla; çalışmalarımızı hasta konforunu arttıran bir ürüne doğru tanımlayıp en iyi çözüme ulaşmak amacıyla kullanıcı araştırması gerçekleştirdik. Operasyon süresi kısaldı, destek olan hemşire sayısı da azalarak maliyetlerin azalması sağlanırken, verilen hizmet kalitesi çok arttı.

 

Kullanıcı ihtiyaçlarını doğru anlamak bütünsel bir ürün stratejisi geliştirmek için kilit öneme sahiptir. Çünkü kurumlar çoğu zaman büyük resmi görmekte zorlanırlar ancak tasarım odaklı düşünmek çözümü doğru yerde aramayı önceliğe koyar. Kullanıcı araştırmaları sonucunda hastaların sadece operasyon sırasında konfor arayışında oldukları anlaşıldı. Böylelikle operasyon sırasındaki aktiviteleri doğru gözlemleyerek doğru tespitlerle ulaşıldı.

Ürün Stratejisi

 

Yenilikçi yaklaşımla geliştirilen ürünler son tahlilde kurumların stratejilerini, süreçlerini ve hizmetlerini ileriye taşır. Markanıza eşsiz bir kimlik kazandırır ve piyasada öne çıkarır.

 

Bu anlayışla, problem çözme konusunda insanı merkeze alan bir strateji geliştirdik. Kullanıcı ihtiyaçlarına farklı açılardan bakarak ve ortak faydayı merkeze alan bir ürün stratejisi oluşturduk. Amacımız, ürün tasarımını bütünsel olarak ele almak ve kurumlar için değer üretmek. Ke-Rest göğüs destek ünitesiyle müşterinin mevcut beklentilerinin çok ötesine geçerek hem hastaya hem doktora hem de diğer sağlık personellerine fayda sağlayan en ideal çözümü üretmek için harekete geçtik. Verimi en yüksek ve en yenilikçi fikirlerle sorunun tüm etmenlerini elimine etmek üzere bütünlükçü bir yaklaşım ortaya koyduk.

Proje Geliştirme Süreci

 

Ürün geliştirme süreci; fikrin tasarlanması, prototip üretilmesi ve test edilmesiyle ilerleyen bir yolculuktur. Soruna değil, çözüme odaklanarak fikirler ve bilgiler toplandı ve çözümler üretildi. Prototipin test edilmesiyle ürünle alakalı gerekli tüm geri dönüşler değerlendirildi. Yaratıcı ve eleştirel düşünceyle Ke-Rest göğüs destek ünitesi için öngörülen ticari zorlukların üstesinden geldik.

Sonuç

 

Ke-Rest göğüs destek ünitesiyle hem hasta hem de doktor için operasyon kolaylığını arttırarak verimli sonuçlar sağlandı. Operasyon süresi 4 saatten 3 saate, doktora yardım etmesi gereken hemşire sayısı 3’ten 2’ye indi.
Sağlık sektörünü güvenilir ve verimli ürünler ileriye taşıyor. Medikal ürün tasarlarken hastaların yaşam kalitesini iyileştirmek ve doktorların işlerini kolaylaştırmayı hedefliyoruz.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.