Fibermak Fiber Lazer Makinesi

Fibermak Fiber Lazer Makinesi

  • Müşteri Ermaksan, Bursa
  • Yıl 2014
  • Hizmetler Konsept Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Tasarım Mühendisliği, Üretim Yönetimi

Makine Tasarımı

Endüstriyel Fibermak Lazer Kesim Makinası

Fibermak Momentum Gen-3‘ün tasarımı, dinamik çizgileri, yüksek verimliliği, kusursuz kesim kalitesi, ihtiyaca uygun ergonomik detayları ve yüksek kesim hızı kapasitesi ile yenilendi. Güçlü ve dayanıklı parçalar kullanılarak üretilen ürün, son teknoloji fiber lazeridir. Endüstriyel alanda yüksek performans göstererek kısa sürede kaliteli kesim gerçekleştirir. Ermaksan için Fibermak Fiber Lazer Makinesi’nin tasarım ve üretim yönetimi aşamalarını üstlenen Arman Tasarım, tasarım prensiplerini bir üst seviyeye taşıyarak yenilikçi bir ürün geliştirmiştir. Makine ağır şartlarda dahi büyük hassasiyetle çalışmaya devam etmektedir.

Konsept Tasarımı Endüstriyel Tasarım Tasarım Mühendisliği Üretim Yönetimi
  • Paylaş:

Dinamik Tasarımıyla öne çıkan Fibermak Lazer Makinesi, dünya çapında tasarım ödülleri kazanmıştır.  Proje; iF Ürün Tasarım, RedDot Tasarım ve Good Design gibi önemli prestijli ödüllerinin sahibidir.

Yenilikçi fiber teknolojisi ile metal kesim işlemlerini gerçekleştiren makine avadanlık, levha yükleme, kabin güvenliği, ışın geçişinin sınırlandırılması, filtreli pencereler ve özel geliştirilmiş kontrol paneli ile dünyadaki rakiplerinden büyük oranda ayrışmaktadır. Metal işleme işlemlerinin takibi ve elle müdahale etmeden parça ayıklamanın kolay yapılması ve riskli alanlara operatörün girişinin kontrollü sağlanması güvenli bir iş akışı sağlamaktadır. Hız ve güvenliğin öne çıktığı ürün stratejisinde tasarım kimliği bu nitelikleri yansıtacak şekilde oluşturulmuş ve makinenin dünyada kendi alanında ikon olması sağlanmıştır. Dinamik analizler ve tasarımının mükemmelliği sayesinde rijit köprüsü 4G ivmelenmeye kadar çıkabilen Fibermak Lazer Makinesi, parçalar arası geçişlerde büyük avantajlar sağlar.

Fibermak Lazer Makinesi, güçlü gövde yapısı ve tasarım detayları sayesinde üretim zamanını azaltırken verimliliği saatte ortalama % 15 artırır. İşlenecek parçanın karmaşıklığı arttıkça verimlilik de o kadar artmaktadır.

Daha az enerji harcayan, bunun yanında daha yüksek hıza sahip makine için dinamik bir tasarım formu belirlendi. Farklı üretim yöntemlerinin bir araya getirildiği kabuk tasarımı kullanım özellikleri, operatörün kullanımına yönelik ergonomik etütler ile geliştirildi. Güvenlik ve uyarı özellikleri kazandırıldı. Kontrol paneli kompozit malzemeden tek parçada üretilecek şekilde ve diğer makinalarda da kullanılacak şekilde tasarlandı. Tasarlanan tüm parçaların mekanik mühendislik çalışmaları da Arman Tasarım tarafından gerçekleştirildi. Arman Tasarım aynı zamanda prototip yönetimi ve üretim planlama çalışmalarında danışmanlık hizmeti sağladı.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.