Business Class Uçak Koltuğu

Business Class Uçak Koltuğu

  • Müşteri TSI Seats, Istanbul
  • Yıl 2016-2017
  • Hizmetler Araştırma, Endüstriyel Tasarım, Tasarım Mühendisliği, Maliyet Stratejileri

Müşteri Deneyimi Tasarımı

Estetik tasarım, yüksek kalite, hafif yapı ve maksimum yolcu konforu.

Akıllı mühendislik ve müşteri deneyimi tasarımı çözümleri, TSI ürünlerini modüler, bakımı kolay, pazar karşılaştırmasında düşük parça sayılarıyla özelleştirilebilir hale getirir. Kısa mesafeli uçuşlar için özel bir uçuş bir deneyimi sağlayan uçak koltukları, estetik malzemelerle tasarlanmış ve fonksiyonel kapasitesi zenginleştirilmiştir. Elektrikle çalışan koltuk, monitörden katlanabilir masaya kadar gerekli her özelliğe ve fazlasına sahiptir.

Araştırma Endüstriyel Tasarım Tasarım Mühendisliği Maliyet Stratejileri
  • Paylaş:

Proje Konusu

TSI Aviation tarafından geliştirilen koltuk platformu üzerine “Royalux Tip Uçak Koltuğu” tasarımı, tasarım mühendisliği ve prototip yönetimi çalışmaları Arman Tasarım tarafından yapılmıştır.

Proje Özeti

Türk girişimi olan TSI Aviation firmasına business class uçak koltuğu için standartlara ve test şartlarına uygun uçak koltuğu tasarım çalışmaları gerçekleştirildi. Kullanım ergonomisi, mekanik özellikler, üretimde kolaylıkla değişebilen fonksiyon birimleri ile özgün bir ürün gamı oluşturulması sağlandı. Ürünün tüm kabuk parçaları için yüzey mühendisliği ve mekanik mühendislik çalışmaları gerçekleştirildi. Ürün serisi önemli bir yerelleştirme projesi olarak pazarda yerini aldı.

Projenin Yenilikçi Yönü

Türkiye de ilk kez geliştirilen uçak koltuğu uluslararası testlere uygun mühendislik özelliklere sahiptir. Parça sayısı, hafiflik, mekanik dayanım gibi bir çok kriter üzerine geçiştirme çalışmaları yapılmıştır. Koltuk sünger malzeme ve uygulama teknikleri ile hafifleştirilirken, aynı zamanda koltuk ölçülerinde genişletme yapılmadan oturma derinliği artırılmıştır.

Proje Kapsamında Yapılan Faaliyetler

Ürün stratejisi içerisinde kullanım ergonomisi uçaklarda esnek montaja uygun özelliklere yönelik kriterlere göre belirlenmiştir. Ürün için endüstriyel tasarım çalışmaları yapılmıştır. Koşulları sağlayacağı öngörülen tasarım seçilerek mühendislik aşamaya geçilmiştir. Üretim yöntem ve tekniklerine uygun olarak mekanik mühendislik çalışmaları tamamlanarak prototip üretimi gerçekleştirilmiştir. Çalışan prototiple gerçekleştirilen testler ve geri bildirimlere göre ürün geliştirilmiş ve üretim çalışmalarına geçilmiştir.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.