Berlin’ de unutulmaz iF Design Award 2022 Töreni

IF Design Award 2022 Ödül töreni Berlin’in efsanevi tarihi mekanı Friedrichstadt-Palast’ ta düzenlendi. Arman Tasarım’ın üç ödül aldığı iF Design Award büyük bir organizasyonla ödül sahibi firmalar ve tasarımcıları ağırladı.

Uluslararası tasarım sahnesi Berlin’de yılın en iyi iF Design ödüllerini etkileyici bir tören ile kutlandı. 16 Mayıs 2022 günü  iF DESIGN AWARD 2022’nin kazananları ışıltılı bir ödül töreniyle onurlandırıldı. Dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden biri olan iF TASARIM ÖDÜLÜ, 1953’ten beri Almanya’da düzenleniyor ve dünyanın en iyi tasarımlarını ödüllendiriyor. Hem tüketiciler hem de tasarım topluluğu için; iyi tasarımı işaret eden iF logosu, önemli bir kalite rozeti niteliğindedir.

iF Design Award 2022 ceremony

iF DESIGN AWARD NIGHT 2022, 36 ülkeden yaklaşık 1.500 misafiri efsanevi Friedrichstadt-Palast’ta ağırladı. Yılın en önemli uluslararası tasarım etkinliklerinden biri olan “Who is Who of Design” bir araya geldi. Uluslararası 132 üyeli bağımsız uzman jürisinin bu yıl yapacak çok işi vardı. Şimdiye kadarki en büyük katılımlı iF DESIGN ÖDÜLÜ oldu: 57 ülkeden yaklaşık 11.000 başvuru iki aşamalı bir jüri sürecinde değerlendirildi.

iF TASARIM ÖDÜLLERİ Ürün tasarımı, İletişim tasarımı, Ambalaj tasarımı, Hizmet tasarımı, Mimari, İç Mimari, Kullanıcı Deneyimi (UX), Kullanıcı Arayüzü (UI), Profesyonel konsept gibi kategorilerde değerlendirildi ve sahiplerini buldu.

iF Design Ceremony

Arman Tasarım  3 Ödülle döndü

Geçtiğimiz yıl elektronik ürün kategorisinde bir ödül kazana Arman Tasarım, bu yıl yarışmaya iki kategoride üç ürünle katıldı. Endüstriyel ekipmanlar kategorisinde Redon BEST CNC ve R-One Dental medikal işleme makineleri ödül alırken. 3E Çözüm Gentle Power Ev Temizlik ve Sanitasyon Seti ev ürünleri kategorisinde ödülünü kazandı. Tasarım ekibimiz dünyaca ünlü tasarım ödülü olan iF DESIGN AWARD’dan 3 ödülü birden alarak müşterilerine kazandırdı.

iF Design Award Arman

Covid 19 Pandemisi sonrası gerçekleşen törende iF CEO’su Uwe Cremering konuştu: “Bu olağanüstü zamanlarda ödül törenimizde bu kadar çok konuğumuzu ağırlayabildiğimiz için çok mutluyuz. Özellikle uluslararası ödül kazananlarımız, iF DESIGN AWARD’ı bizzat almak ve bizimle kutlamak için uzun ve bazen zorlu bir yolculuktan çekinmediler! Mart ayının sonunda Berlin’de Wilhelm Hallen’de jüri üyelerimizin de katıldığı iF Final Jüri raundu, bizi küresel tasarım camiasını yeniden bir araya getirmeye teşvik etti. Gala, şimdiye kadarki en büyük iF TASARIM ÖDÜLÜ için taçlandırılmış bir sonuçtu. Katılımcılarımıza birçok heyecan verici başvuru için bir kez daha teşekkür etmek istiyoruz ve şimdiden çevrimiçi olarak başlamış olan, iF DESIGN AWARD 2023’ü sabırsızlıkla bekliyoruz!”

iF Design Award ceremony

iF DESIGN AWARD Hakkında

1954’ten beri iF Design Award, mükemmel tasarımın kalite hakemi olarak tanınmaktadır. iF Design markası, üstün tasarım hizmetleriyle dünya çapında tanınmaktadır ve iF Design Award, dünyadaki en önemli tasarım ödüllerinden biridir. Tüm disiplinlerde tasarım başarılarını onurlandırıyor: ürün, ambalaj, iletişim ve hizmet tasarımı, mimari ve iç mimarinin yanı sıra profesyonel konsept, kullanıcı deneyimi (UX) ve kullanıcı arayüzü (UI). Tüm ödüllü girişler www.ifdesign.com’da yer alır ve iF Design App’ta yayınlanır

iF Design Award Ceremony

Yenilikçi çözümleri ve yaratıcı tasarımları ile iF Design Award 2022 ödülünü kazanan ürünler; 

IF Design Award 2022 tasarım ödülleri

3E The Solution dan çevreci çözümler

Doğal malzemeleri güçlü deterjanlara dönüştürmek için elektriğin gücünü kullanan yeni bir ekolojik ev temizleme konseptidir. Konsept, Arman tasarım’ın geliştirdiği su bazlı bir solüsyonu temizlik ürününe dönüştüren cihaz ve uygulama sprey şişelerinden oluşmaktadır. Cihaz; seyreltilmiş çözeltiyi elektroliz yoluyla süper güçlü, tamamen doğal ve  toksik olmayan bir temizlik ürününe dönüştürür. Seyreltilmiş çözelti, bu yöntemle ciddi zararlı maddeler alkol, çamaşır suyu ve sert kimyasalların tüketimi azaltılırken, karbon ayak izini önemli oranda etkileyen nakliye ve depolama için gereken enerjiyi azaltır. 3E The Solution geleceğin yeni nesil temizlik yaklaşımı ile sürdürülebilir ve ekolojik çözümüdür.

Ödüllü Redon Ürünleri;

Redon One dişçilik  sektöründe diş protezlerinin yapımında kullanılan ve özel malzemeleri kazıyabilen, yüksek teknoloji ile üretilmiş bir freze cihazıdır. Diş hekimlerinin endüstriyel bir ortama ihtiyaç duymadan ve teknisyen bilgisine sahip olmadan protezlerini kendi kliniklerinde kaliteli ve hızlı bir şekilde üretilmesini sağlar. Redon One’ da mekanik yapı optimize edilerek kompakt bir ürün hacmi oluşturulmuş, tasarım özellikleri ile desteklenerek masa üstü kullanıma uyumlu pratik bir makine elde edilmiştir. Makine ve kullanıcı ilişkisini yenilikçi ürün tasarımı ile tanımlamaktadır. Üründe, kullanıcı ihtiyaçları uzun yıllar analiz edilerek; cam seramik ve premill gibi hammaddeleri ortak ve çoklu adette işleyebilen altılı tutucu sistemi geliştirilmiştir. İçerisinde barındırdığı otomatik takım değiştirme ve su tankı sayesinde kullanıcıya ihtiyaç duymadan otonom çalışma özelliği mevcuttur. Tek tuş özelliği ile kolay kullanım, güçlü iş mili ve yüksek kapasiteli kontrol ünitesi sayesinde dental sektörün ihtiyaçlarına tek başına yanıt verebilecek özelliktedir.

Redon Best, diş hekimleri ve teknisyenleri için tasarlanmış kompakt bir işleme merkezidir. Yüksek teknolojiye sahip, teknik bir cihaz olmasının yanında klinik ortamda kullanıma uygun olarak geliştirilmiştir. Görünümüyle ve kullanımıyla sade bir büro makinası deneyimi sunmaktadır. Geniş ekranı, ergonomik ve kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde en karmaşık uygulamaları bile kolayca üreten yenilikçi bir teknolojidir. Redon Best için özel olarak geliştirilen bağlama sistemleri ile tüm materyaller arası hızlı bir geçiş sağlanabilmektedir.  Yenilikçi bir bakış açısı ile tasarlanan ürün İşleme merkezi ve blok değiştirici modülden oluşmaktadır. Blok değiştirici iki cihaza aynı anda ve otomatik blok servis ederek protez işleme sürecini hızlandırmaktadır. Dental sektör için devrim niteliğindeki çözüm Redon mühendisleri tarafından yoğun çalışma ve uzun testler sonucu hayata geçirilmiştir. Redon Best sahibi olan bir işletme modüler yapısı sayesinde talep edilen blok değiştirici ve ikinci cihazı alarak fonksiyon genişlemesini sağlayarak yatırımını kendi ölçeğine göre büyütebilir.

Redon tasarımları Rafine biçim dili, ergonomik yapısı, kaliteli malzeme özellikleri ile şiş merkezlerinin öncelikli tercihi haline gelmektedir.

Arman Tasarım Hakkında:

Arman Tasarım yenilikçi ürün geliştirme ve mühendislik ajansıdır. Multi-disipliner anlayışla oluşturulmuş geliştirme ekipleri, uzmanlarımız, tasarımcılarımız ve mühendislerimiz, yaratıcı ve yenilikçi çözümleri harekete geçirmek için birçok teknolojiden, endüstriyel yöntem ve bilgi alanından yararlanır.

Doğru veri bileşenleri ile akılcı ve yaratıcı yaklaşımlar tanımlayarak ürünler tasarlıyoruz. Müşteri gereksinimlerini merkezde tutarak, yenilik çözümlerini ortaya koyarak projeleri yönetiyoruz. Hedef pazar beklentilerini anlamak, kullanıcı deneyimine odaklanmak sürecimizin parçası. Elektronik ürünlerden, aydınlatmaya, endüstriyel ekipmanlardan mutfak eşyalarına, medikal teknolojilerden, ambalaja bir çok ürün alanlarında rekabetçi ve yenilikçi çözümleri yaratıyoruz.

İnovasyon stratejisi, başarılı şirketlerin olmazsa olmazdır ve uzun vadeli rekabet avantajı isteyen şirketler için temel dayanaktır. Bir inovasyon stratejisi, belirli bir rekabet hedefine ulaşmayı amaçlayan bir dizi uyumlu, karşılıklı olarak güçlendirici politika ve davranışlara bağlılık yoluyla bu engellerin üstesinden gelir. İyi stratejiler, bir organizasyon içindeki çeşitli gruplar arasında uyumu teşvik eder, hedefleri ve öncelikleri netleştirir ve çabaların bunlar etrafında odaklanmasına yardımcı olur.

Siz de ödüllü tasarımlara sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin !

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.