Türk Telekom Havalimanı Mağazası

Türk Telekom Havalimanı Mağazası

  • Müşteri Turk Telekom, Istanbul
  • Yıl 2016
  • Hizmetler Konsept Tasarımı, Tasarım Mühendisliği, Üretim Yönetimi, Maliyet Stratejileri

Mekan Tasarımı

Türk Telekom Havalimanı Mağazası, yeni konsept mağazasını Atatürk Uluslararası Havaalanı’nda açtı. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan bu mekan tasarımı sınırlı sayıda mobil cihaz ve aksesuar ile birlikte tamamen yepyeni bir deneyim sunuyor. Arman Tasarım olarak müşterilerimizin deneyimlerine, düşüncelerine ve değerlerine empati ve anlayışla yaklaşarak mekan tasarımlarını gerçekleştirmekteyiz.

Konsept Tasarımı Tasarım Mühendisliği Üretim Yönetimi Maliyet Stratejileri
  • Paylaş:

Perakende mağaza tasarımı denilince birçok kişinin aklına sadece mağaza içi raf ve malzemeleri düzenlemek gelebilir. Ancak perakende tasarımı sadece bunlarla sınırlı değildir. İyi bir mağaza tasarımında hem alanın estetik yönleri ön plana çıkarılır, hem de mağaza alanından en iyi şekilde yararlanılır. Estetik bir seçimden çok bir strateji olarak nitelendirilebilecek perakende tasarımında amaç müşterilerin ilgisini çekmek ve marka kimliğini güçlendirmektir. Bu sayede satışların da artması öngörülür. Konsept mağaza veya deneyim mağazacılığı adı verilen tasarımlar, müşteri deneyimini ön planda tutup tüketicilere daha iyi bir deneyim sunarak müşterilerin mağaza içerisinde geçirdikleri zamanı artırmayı hedefliyor.

 

Dijital dünyada teknolojinin yeri yadsınamaz. Perakende dünyasında da teknolojinin payı büyüktür. Özellikle yeni jenerasyon müşteriler için ürün deneyimi, satın alma süreçlerinde önemli bir yer tutuyor. Hayliyle teknoloji ile satış stratejilerini birleştirebilen mağazalar da başarıya ulaşıyor.

 

Günümüzde mağaza ve mekan tasarımında daha müşteri odaklı ve sofistike bir alışveriş deneyimi ön plana çıkıyor. Bu dönemde markayı ve marka değerini hikayeleştirmek önemli. Ürünleri müşterilere deneyim yoluyla sunmak, şirketleri başarıya ulaştırıyor.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.