Ürün Tasarımı Ekonomik Gelişim İçin Fırsat Olarak Görülüyor

Türkiye´nin ekonomik hedeflerine ulaşabilmesinin yolunun katma değerli üretim ve tasarımdan geçtiğini vurgulayan Murat Armağan, ekonomik olarak zor bir dönem geçiren firmaların, yenilikçi proje ve ürün tasarımlarını krizden çıkmak için fırsat olarak görmeye başladığını belirtiyor.

Türkiye´nin 500 milyar dolarlık 2023 hedefine ulaşabilmesi için katma değerli üretimi artırmak gerektiğini söyleyen Arman Tasarım Kurucusu Murat Armağan, “Katma değerli üretimin yolu ise; inovasyon, ArGe çalışmaları, tasarım ve teknolojiden geçiyor. Ekonomik olarak zor bir dönem geçiren firmalar, yenilikçi projeleri ve yeni ürün tasarımlarını bu krizden çıkmak için fırsat olarak görüyor. Bu yüzden 2017’den itibaren bizim için başarılı ve proje dolu bir dönem oluyor” diye konuştu.

Murat Armağan, ürün tasarımı, kamusal teknolojiler ve kurumsal mekân tasarımı alanında önemli ve yenilikçi projelere imza attıklarını belirterek, “Yaratıcılığı bilimsel metotlarla iş modellerine dönüştürerek, yüksek katma değer yaratmak ve iş ortaklarımız ile tasarım merkezli ticari fırsatlar oluşturmayı hedefliyoruz” diyor.

Murat Armağan ve Şirketi Arman Tasarım

Tasarladıkları ürünleri, fikir aşamasından üretim aşamasına kadar yönettiklerini ifade eden Armağan, şu bilgileri veriyor: “Üretim sonrasında da satış ve tüketici beklentilerini izleyerek geliştirmeler yapıyoruz. Böylece sürecin her aşamasında profesyonel ve aktif rol oynuyoruz. Şirketimiz ürün geliştirme ve ürün çeşitlendirme stratejileri oluşturmakta; müşteri odaklı yüksek verimliliği hedefleyen projeler üretmektedir. Ürün tasarımı ve geliştirme çalışmalarında yenilik ve katma değer yaratma kriterlerine öncelik vermekteyiz. Proje sonuçlarında tescil nitelikli, patent odaklı ürünlere ulaşmak öncelikli hedefimiz. Arman Tasarım olarak çok sayıda patentimiz ve müşterilerimiz için de patentli tasarımlar geliştirdik.  Küçük şirketlerden çok uluslu şirketlere ve devlet kurumlarına kadar çeşitli ölçeklerde müşterilerimiz mevcut. Arman Tasarım şirket yapısı, Tasarım bölümü, Mühendislik bölümü, İş Geliştirme bölümü ve Proje yönetimi bölümü olarak ürün geliştirme süreçlerinin temel disiplinlerinden oluşmaktadır.”

Tasarım konusunda en büyük değerin insan olduğuna vurgu yapan Murat Armağan, “Müşterilerimize hem stratejik bakış açısı hem de küresel bir bakış açısı sunmak için tasarımcılar ve mühendislerden oluşan bir ekiple çalışıyoruz. Yaratıcı ekibimizle, strateji, endüstriyel tasarım ve perakende tasarım alanlarında ödüllü ve pazarda etkin deneyimler sunuyoruz. Medikal tasarımdan yeni nesil giyilebilir cihazlara, akıllı ev aletlerine, hızlı tüketim mallarına ve akıllı mobilya sistemlerine kadar bugünün ve yarının taleplerini karşılayan ürünler üretiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.