Armon V10 Başarılı Tasarımı ile Design Turkey’de Ödül Kazandı

2019 Design Turkey yarışmasında Arman Tasarım, Armon V10 adlı ürünün başarılı tasarımı sayesinde ödül aldı. Ödülü Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, Arman Tasarım adına Ali Şahinkaya ve Halit Ekici’ye teslim etti.

Armon farklı kimlik doğrulama teknolojilerini bir araya getiren çok yönlü ve çeşitlendirilebilir bir geçiş kontrol cihazıdır. Yalın tasarım dili ve bütünlük içinde ilişkilendirilmiş fonksiyon bileşenleri, kullanıcı için güçlü bir ürün algısı sunar.

Ortak kullanım alanları, açık ofisler, akıllı binalar gibi modern yaşam alanları arttıkça, insan hareketliliğini düzenlemekte hayatı kolaylaştıran teknolojilerle ihtiyaç da artmaktadır. Bu, hemen her sektörde alan güvenliği, erişim sınırlandırma ve esnek çalışma saatlerinin takibinde ortaya çıkmaktadır. Armon V10, modüler yapısıyla ihtiyaca uygun, NFC kart, telefon, QR kod yada parmak izi okuyucu teknolojilerini bir arada sunarak bu ihtiyacı tam olarak karşılar. Mimari doku içerisinde öne çıkan kullanıcı dostu tasarım diline sahiptir. Ürün çoklu bileşenden meydana geldiğinden farklı montaj seçeneklerine cevap verebilmektedir ve ürüne yeni özellikler eklenmesine elverişli yapıdadır. Bu esneklik sayesinde alanlardaki farklı ihtiyaca göre çeşitlendirilebilir. Kullanıcılara çoklu kimlik doğrulama seçeneği sunarak geçiş kolaylığı sağlar; yaşamı güçleştiren güvenlik prosedürlerini ortadan kaldırır.

Farklılık ve Yenilik

Ürün, farklı kullanım senaryolarına uygun, gelişen teknolojilere cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Verimsiz güvenlik uygulamalarına karşın dijital bir geçiş çözümüdür. Esnek yapısı farklı güvenlik katmanı gerektiren alanlarda verimlilik sağlar.

Kullanıcıya Sağladığı Fayda

Farklı fonksiyon birimleri doğru ergonomi ile kullanıma sunulmuştur. Kamera, parmak okuma, QR okuyucu gibi geçiş birimleri tasarımda anlaşılır şekilde konumlandırılmıştır. Doğrulama bildirimi ses ve ışık ile tasarıma bütünlük içinde dahil edilmiştir.

Estetik Katkı

Armon V10 çevremizdeki detayların kullanıcı psikolojisi üzerindeki etkilerini göze alarak tasarlandı. Şık, kompakt ve başarılı tasarım fütüristik olduğu kadar organik hatlarıyla kullanıcıyı dostane ve nitelikli bir deneyime davet ediyor.

Ürün Stratejileri ve Hikayesi

Armon V10 kullanıcı ihtiyaçlarını tespit ettikten sonra konsept skeçlerinden başlayarak final forma gelene dek tasarlandı. Mühendislik çalışmaları ve üretim yönetimi Arman Tasarım tarafından yapıldı. Bu ürünün yolculuğunu ve süreçte geliştirdiğimiz stratejileri Ürün ve Üretim Stratejileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Ürünü ise buradan daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.