Design Turkey’den İki Ödül

Arman Tasarım, Türkiye’nin en büyük ve önemli tasarım yarışması Design Turkey’de iki tasarım ödülünün sahibi oldu. Endüstriyel tasarım ajansımız, bu yarışmaya iki farklı kategoride iki ürünle katıldı ve her ikisi de “İyi Tasarım” ödülünü kazandı. Artık bu iki ödüllü tasarım dünya çapında Good Design etiketiyle bilinecek.

Arkel firması için “Arcode” Entegre Asansör Kontrol Ünitesi ve Tümsaş A.Ş. için S-Matik ürününün içinde olduğu “Aura” Led Ekran Sistem Serisi üretildi. İki ödüllü tasarım çok karmaşık bir mühendislik sürecinden geçti. Olağanüstü tasarım çalışmalarının yanı sıra, mühendislik, elektronik, mekanik tasarım ve programlama üzerine çalışmalar her iki şirketin profesyonel ekipleri tarafından yapıldı ve oldukça yenilikçi sonuçlar ortaya çıktı.

İlk Ödüllü Tasarım : Arcode Entegre Asansör Kontrol Ünitesi

Arcode Asansör İnvertörü, asansör sektöründe çığır açan bir üründür. Bu entegre asansör kontrol ünitesi, VVVF sürücü, kontrol üniteleri ve tahliye sistemini birleştirir, doğrudan iniş özelliği sayesinde mükemmel rahatlık sağlar. Hızlı ve basit kurulum sistemi, kolay güncelleme fırsatı ve çok katmanlı yapısı kullanıcılara sağladığı büyük kolaylıklardan birkaçıdır. Kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören Arcode, 2012 yılında Design Turkey’de Yatırım Ürünleri kategorisindeki ödülün sahibi olmuştur.

İkinci Ödüllü Tasarım : S-Matik Gösterge Paneli

Müşteri sıralandırma alanında çözüm sunan S-Matik Gösterge Paneli akıllı tasarım kararları sonucunda ortaya çıkmıştır. Form bütünlüğünü kaybetmeden modüler bir sistem oluşturabilen tasarım, ince bir çerçeve oluşturarak görüntülenme alanını maksimuma çıkarır. Hem dikey hem de yatay olarak kullanılabilen S-Matik, kurulum için kolay montaja sahiptir. Aynı zamanda ürün, kurulum yerinin kurumsal renk paletine uyum sağlayabilen kilitli yan kapaklara sahiptir. Genel olarak S-Matik, bankalar, hastaneler ve diğer kamu kurumlarının gereksinimlerine uygun şık, ayarlanabilir, sürdürülebilir ve kullanıcı dostu bir tasarımdır. Bu dikkat çekici tasarımın da içinde olduğu Aura Gösterge Serisi, 2012 yılında prestijli tasarım ödül programlarından Design Turkey’de Kamusal Ticari Ürünler kategorisinde ödül almaya hak kazanmıştır.

Design Turkey Hakkında

İlk kez 2008 yılında gerçekleşen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri, Türkiye’de kullanıcı deneyimi ve memnuniyetini önemseyen, ürüne katma değer ve rekabetçi avantaj kazandıran ürün tasarımlarını ödüllendirir. Bu ödül, iyi tasarımların sunduğu yarar ve yenilikleri görünür kılmak amacıyla T.C. Ticaret Bakanlığı (TB), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) iş birliği ile TURQUALITY® Programı dâhilinde düzenlenir. Design Turkey Ödüllerine sahip olan tasarımlar aynı zamanda ICSID (Uluslararası Endüstriyel Tasarım Toplulukları Konseyi) tarafından onaylanır.

Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri endüstride ve toplumda tasarım farkındalığını oluşturmayı, ödül alan tasarımları ödül töreni, sergi, yayınlar ve medya aracılığıyla tanıtmayı, tasarımcıları sektördeki üreticilerle bir araya getirmeyi, iyi tasarlanmış bir ürünün tüketiciler tarafından daha fazla talep edilmesine katkı sağlamayı, tasarımın değerini yükseltmeyi, dünya içerisinde farklı faaliyetlerle Türkiye’nin tasarım dünyasındaki yerini vurgulamayı, Türkiye’de hayat kalitesinin artmasına katkı sağlamayı ve ülkede endüstri, ihracat, uluslararası markalaşma ve endüstriye tasarımı geliştirmeye yardımcı olmayı hedefler.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.