Ke –Support’un Beklenenin Ötesinde Konfor Hikayesi

Ke-Support göğüs destek ünitesi, saç ekim operasyonunun verimini ve konforunu artıran yenilikçi bir üründür. Medikal alanda faaliyet gösteren ASMED için geliştirdiğimiz projede, saç ekim operasyonlarına özel göğüs destek ünitesini üreterek dünyada bir ilke imza attık.
Hastaların operasyon sırasında boyunlarında hissettiği baskıyı azaltarak operasyon kalitesini arttıran ürün, aynı zamanda doktorların çalışma şartlarını da iyileştirerek tüm paydaşlara fayda sağlıyor.

Saç ekim operasyonunda konforu en üst seviyeye taşıyan Ke-Support göğüs destek ünitesi görseli

Kullanıcı ve Piyasa Araştırması

Müşterimiz, hastalarına daha iyi hizmet vermek amacıyla, operasyonlarında hızlanmak için bir tıbbi yatak üretmek üzere bize ulaştı. Arman Tasarım olarak, talep edilen brief üzerine, birkaç operasyonu izledik. Hastaların konforlu olmadığını ve sürekli hareket ettiği için de operasyon süresinin uzadığını farkettik. Yeni bir yatak tasarlamanın sorunu çözmek için yeterli olmadığı sonucuyla; çalışmalarımızı hasta konforunu arttıran bir ürüne doğru tanımlayıp en iyi çözüme ulaşmak amacıyla kullanıcı araştırması gerçekleştirdik. Operasyon süresi kısaldı, destek olan hemşire sayısı da azalarak maliyetlerin azalması sağlanırken, verilen hizmet kalitesi çok arttı.

Kullanıcı ihtiyaçlarını doğru anlamak bütünsel bir ürün stratejisi geliştirmek için kilit öneme sahiptir. Çünkü kurumlar çoğu zaman büyük resmi görmekte zorlanırlar ancak tasarım odaklı düşünmek çözümü doğru yerde aramayı önceliğe koyar.

Kullanıcı araştırmaları sonucunda hastaların sadece operasyon sırasında konfor arayışında oldukları anlaşıldı. Böylelikle operasyon sırasındaki aktiviteleri doğru gözlemleyerek doğru tespitlerle ulaşıldı.

Ke-Support için kullanıcı ve piyasa araştırması görseli

Ürün Stratejisi

Yenilikçi yaklaşımla geliştirilen ürünler son tahlilde kurumların stratejilerini, süreçlerini ve hizmetlerini ileriye taşır. Markanıza eşsiz bir kimlik kazandırır ve piyasada öne çıkarır.

Bu anlayışla, problem çözme konusunda insanı merkeze alan bir strateji geliştirdik. Kullanıcı ihtiyaçlarına farklı açılardan bakarak ve ortak faydayı merkeze alan bir ürün stratejisi oluşturduk.
Amacımız, ürün tasarımını bütünsel olarak ele almak ve kurumlar için değer üretmek. Ke-Support göğüs destek ünitesiyle müşterinin mevcut beklentilerinin çok ötesine geçerek hem hastaya hem doktora, hem de diğer sağlık personellerine fayda sağlayan en ideal çözümü üretmek için harekete geçtik. Verimi en yüksek ve en yenilikçi fikirlerle sorunun tüm etmenlerini elimine etmek üzere bütünlükçü bir yaklaşım ortaya koyduk.

Ke-Support Ürün Stratejisi görseli

Proje Süreci

Ürün geliştirme süreci; fikrin tasarlanması, prototip üretilmesi ve test edilmesiyle ilerleyen bir yolculuktur. Soruna değil, çözüme odaklanarak fikirler ve bilgiler toplandı ve çözümler üretildi. Prototipin test edilmesiyle ürünle alakalı gerekli tüm geri dönüşler değerlendirildi. Yaratıcı ve eleştirel düşünceyle Ke- Support göğüs destek ünitesi için öngörülen ticari zorlukların üstesinden geldik.

Sonuç

Ke-Support göğüs destek ünitesiyle hem hasta hem de doktor için operasyon kolaylığını arttırarak verimli sonuçlar sağlandı. Operasyon süresi 4 saatten 3 saate, doktora yardım etmesi gereken hemşire sayısı 3’ten 2’ye indi.
Sağlık sektörünü güvenilir ve verimli ürünler ileriye taşıyor. Medikal ürün tasarlarken hastaların yaşam kalitesini iyileştirmek ve doktorların işlerini kolaylaştırmayı hedefliyoruz.

Saç ekim operasyonunun verimini arttıran Ke-support görseli

Ke-Support’u daha detaylı incelemek için ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Başarılı bir ürün geliştirme süreci için, deneyimli ekibimize ulaşmanız yeterli.

 

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.