Lea

Lea

  • Müşteri Axanor, Istanbul
  • Yıl 2013
  • Hizmetler Araştırma, Konsept Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Tasarım Mühendisliği, Hızlı Prototipleme, Üretim Yönetimi, Kalite Yönetimi, Marka ve Ambalaj Tasarımı, Maliyet Stratejileri

Fiber Bank Tasarımı

Renkli banklardan oluşan bu seri, dış mekan koşullarına karşı dayanıklıdır ve seçilen kurumsal renklerde üretilebilir. Arman Tasarım, ilgi çekici kent mobilyaları tasarlayarak kamusal alanda değer yaratmayı, kent deneyiminin kalitesini artırmayı ve şehir hayatı içerisinde katılımcı yaklaşımları desteklemeyi amaçlıyor. Işık uygulama seçeneği de bulunan fiber banklar, çevrenizi rengarenk hale getiriyor. Hem kullanıcı ihtiyacını karşılayan hem işlevsel, hem de göze hoş gelen estetik tasarımıyla Lea ilgi topluyor.

Araştırma Konsept Tasarımı Endüstriyel Tasarım Tasarım Mühendisliği Hızlı Prototipleme Üretim Yönetimi Kalite Yönetimi Marka ve Ambalaj Tasarımı Maliyet Stratejileri
  • Paylaş:

Hayat yoğunluğu, 21. yüzyılda şehirlerde yaşayan birçok insanın şikayetleri arasındadır. Gittikçe kalabalıklaşan şehirler trafikleri, ulaşım zorluğunu, yoğunluğu ve tabii ki sinir ve stresi beraberinde getirir. Çağın hastalığı olarak da adlandırılan stres, bedensel, duygusal, bilişsel ya da davranışsal olarak kendini gösterebilir ve birçok hastalığın habercisi olabilir. Çağımızın bu hastalığını yenmenin en iyi yolu ise, stresi tetikleyen durumlardan mümkün olabildiğince uzak durmaktır. Bunu yapmak kolay gibi duyulsa da şehrin yoğunluğunda yapmak pek de kolay değildir. Bunun için şehirlerdeki park ve bahçeler, kültür ve sanat kurumları büyük rol oynar.

İnsanların rahatlamaları için bu mekanlarda bulunan banklar gibi kent mobilyalarının önemi büyüktür. Kent mobilyaları tasarımı ve kullanılan malzemenin kalitesi burada önem taşır. Tasarım ne kadar kullanıcı odaklı, kullanılan malzeme de ne kadar kaliteli olursa insanların yaşam kalitesi de o kadar artar. Fiber banklar gibi kent mobilyaları park, bahçe, meydan gibi alanlarda kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılarken kurumların binalarının iç mekanlarında çevre düzenleme amacıyla kullanılır.

Fiber bank tasarımı konusunda işlevsellik ve estetiği bir araya getiren Lea, dayanıklılığıyla da kullanıcılarının gözdesi haline gelir. Arman Tasarım ürünü olan bu mobilya tasarımları, bulunduğu ortama uyum sağlar.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.