Orion Kent Aydınlatması

Orion Kent Aydınlatması

  • Müşteri Various Companies
  • Yıl 2012-2016
  • Hizmetler Araştırma, Konsept Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Tasarım Mühendisliği, Hızlı Prototipleme, Üretim Yönetimi, Kalite Yönetimi, Maliyet Stratejileri

Aydınlatma Tasarım Çözümleri

Sokak aydınlatmaları kentsel tasarımda, yani yaşam alanlarımızın görünümünde büyük etki sahibidir. Doğru aydınlatma ile kentteki cephelerin ve yolların ana formu belirginleşir. Karanlıkta veya görmeyi zorlaştıran havalarda aydınlatma araçları, kent hayatının akışını ve güvenliğini sağlar. Bireyler üzerinde yorucu bir etki bırakmadan işlevselliğini koruyan ışıklar çevrenin doğru algılanmasına ve hayatı herkes için kolaylaştırmaya yardımcı olur. Etkili ve yaşanabilir şehirler yaratmak için doğru aydınlatma tasarım çözümlerinin tam zamanı.

Araştırma Konsept Tasarımı Endüstriyel Tasarım Tasarım Mühendisliği Hızlı Prototipleme Üretim Yönetimi Kalite Yönetimi Maliyet Stratejileri
  • Paylaş:

Kentler ve Sokak Aydınlatmaları Tasarımı

Kentler, farklı insan topluluklarını içinde barındıran, yüksek yoğunluğu olan yerleşim birimleridir. Nüfuslarının çoğu ticaret, sanayi, hizmet veya yönetimle ilgili işlerde uğraşır. Bu nüfusun şehir hayatını etkili bir biçimde sürdürebilmesi için birçok etmen vardır. Bu etmenlerden biri de geceleri hayatın devam etmesidir. Hava karardığında insanların çevresini algılayabilmesi ve yaşamın devam etmesi önemlidir. Doğal ışığın kullanılamadığı bu zamanlarda yapay ışık, yani aydınlatma tasarımı devreye girer.

Işık olmadan çevre algılanamayacağı için, kentin tüm olanaklarından yararlanılamayacaktır. Bundan dolayı gelişen teknolojiler ile farklılaşan bu kentlerde yenilikçi aydınlatma tasarımları önemli bir yere sahiptir.

Doğru aydınlatma tasarımları, çevrenin algılanmasını kolaylaştırır. Geceleri etrafın aydınlatılması ile hem güvenlik sağlanır, hem tüm kent olanaklarından faydalanılır, hem de kullanıcıların hayatı kolaylaştırılır. Aydınlatma tasarımları kullanıcılar dışında kentin genel görünümüne de yeni bir kimlik katar, kentleri güzelleştirir.

Kentlerdeki gece hayatında önemli bir yer tutan, karanlık sokakları aydınlatan sokak aydınlatmaları, modern bir görünüme sahip olmalı, bulunduğu yerleşimi yansıtmalıdır. Hiç uyumayan şehirlerden olan New York, Tokyo ve İstanbul’da aydınlatmalar kent hayatını tanımlayan önemli bir unsurdur.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.