Beton Bank Serisi

Beton Bank Serisi

  • Müşteri Axanor, Istanbul
  • Yıl 2013
  • Hizmetler Araştırma, Konsept Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Hızlı Prototipleme, Üretim Yönetimi, Kalite Yönetimi, Maliyet Stratejileri

Kent Mobilyaları Tasarımı

Ahşap ve beton en çok tercih edilen, işlevsel, estetik ve doğal malzemedir. Kaliteli üretim, özenle seçilmiş malzemeler ve modern tasarımlar ile bu kent mobilyaları, şehir parklarında ve bahçelerde çevremizi zenginleştirir.

Araştırma Konsept Tasarımı Endüstriyel Tasarım Hızlı Prototipleme Üretim Yönetimi Kalite Yönetimi Maliyet Stratejileri
  • Paylaş:

Hayat yoğunluğu, 21. yüzyılda şehirlerde yaşayan birçok insanın şikayetleri arasındadır. Gittikçe kalabalıklaşan şehirler trafikleri, ulaşım zorluğunu, yoğunluğu ve tabii ki sinir ve stresi beraberinde getirir. Çağın hastalığı olarak da adlandırılan stres, bedensel, duygusal, bilişsel ya da davranışsal olarak kendini gösterebilir ve birçok hastalığın habercisi olabilir. Çağımızın bu hastalığını yenmenin en iyi yolu ise, stresi tetikleyen durumlardan mümkün olabildiğince uzak durmaktır. Bunu yapmak kolay gibi duyulsa da şehrin yoğunluğunda yapmak pek de kolay değildir. Bunun için şehirlerdeki park ve bahçeler, kültür ve sanat kurumları büyük rol oynar.

İnsanların rahatlamaları için bu mekanlarda bulunan banklar gibi kent mobilyalarının önemi büyüktür. Kent mobilyaları tasarımı ve kullanılan malzemenin kalitesi burada önem taşır. Tasarım ne kadar kullanıcı odaklı, kullanılan malzeme de ne kadar kaliteli olursa insanların yaşam kalitesi de o kadar artar. Kent mobilyaları park, bahçe, meydan gibi alanlarda kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılarken kurumların binalarının iç mekanlarında çevre düzenleme amacıyla kullanılır.

Kent Mobilyaları Tasarımında Neden Ahşap ve Beton Malzemeler Kullanılmalı?

Ahşap ve beton, kent mobilyaları tasarımı için en tercih edilen iki malzemedir. Açık havada kullanılacak olan mobilya tasarımlarının kötü hava şartlarından korunması gerekmektedir. Ahşap ve beton bunun için iyi seçimlerdir.

Sadece kötü hava şartları değil, hava durumunun yaratacağı bazı olumsuz etkilerden de korur bizi ahşap ve beton malzemeler. Örnek olarak, plastik ve metal malzemeler güneş ışınlarına karşı yeterince dayanamazlar. Bunun dışında, güneş plastik malzemenin üretim aşamasında kullanılan kimyasalların form değiştirmesine sebep olup insan sağlığını tehlikeye atabilir. Metal malzemeler ise kolayca paslanabilir.

Ahşap ve beton malzemeler ile yapılmış mobilya tasarımları, sağlamlık ve dayanıklılıklarıyla da kullanıcılarının gözdesi haline gelirler. Kent mobilyaları üretilirken ürünlerin kullanılacakları mekanın keşfi yapılmalı ve hava koşullarının göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Arman Tasarım ürünleri olan bu mobilya tasarımları, bulunduğu ortama uyum sağlar.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.