Ecowell Logo

Ecowell Logo

  • Müşteri Ecowell
  • Yıl 2014
  • Hizmetler Logo Tasarımı, Kurumsal Kimlik, Basılı Materyaller

Logo ve Ambalaj Tasarımı

Ecowell sizi doğayla buluşmaya çağırıyor!

ICEA sertifikalı Ecowell doğal ve organik içerikli ürünler, doğanın zengin kaynaklarını size sunuyor. Cildiniz ve saçlarınız, doğal ve organik içeriğe sahip ürünlerle sağlık kazanıyor, korunuyor ve her zamankinden daha bakımlı görünüyor. Marka ismi çalışması, sembol,tüm kurumsal kimlik çalışmaları, logo ve ambalaj tasarımı Arman Tasarım bünyesinde yapılmıştır.

  • Paylaş:

Proje Konusu

Ekokimya markasının yenilikçi ekolojik kozmetik ve temizlik ürünleri için marka geliştirme ve rijit plastik ambalaj geliştirme çalışmaları yapıldı.

Proje Özeti

Firmaya süreli ürün geliştirme danışmanlığı hizmeti kapsamında tüketici ihtiyaçlarına uygun ürün setleri geliştirildi. Bunlar dışında marka tasarımı ve yönetimi yapıldı.
Grafik özellikleri ile özgün bir tipografi dili yaratıldı. Ürün gamları için gramaj ve tüketici ihtiyaçlarına uygun rijit plastik ambalaj çalışmaları yapıldı. Tasarımlar için gramajlara uygun, dayanıklı ve ev kullanım ergonomisine uygun mühendislik çalışmalar yapıldı. Mühendislik çalışmalarda malzeme gramajı, geri dönüşüm, kolay dolum ve seri üretim özellikleri araştırılarak projeye kazandırıldı.

Proje Kapsamında Yapılan Faaliyetler

Konsantre ve ekolojik temizlik ürünleri için ürün kimliğini ve tüketici hedeflerini yansıtan marka geliştirilerek ürünler için genel strateji oluşturulmuştur. Ürün ambalaj stratejileri tanımlanarak, ürün çeşitlendirme, gramaj özellikleri, etiket ve bilgilendirme alanları, genel biçim dili ve marka ilişkisi etüt edilerek ambalaj tasarımlarına geçilmiştir. Ambalaj tasarımları 3D modeller ve görselleştirme programları ile canlandırılarak seçilen tasarım tüm varyasyonlar için çalışılmıştır.

Mühendislik çalışmalar sonunda prototip, kalıp ve ön üretim çalışmaları gerçekleştirilmiş marka ve etiket uygulamaları üretilmiş ambalajlar üzerinde uygulanarak uygun olanlar seçilerek üretime geçilmiştir. Üretimde geri dönüştürülebilir ve kolay çözülebilir malzemeler kullanılmış, süreli testlerle ürün yaşam süreleri planlanarak optimizasyonlar yapılmıştır.

Bunlar dışında pazar araştırmaları ve rakip analizleri, yapılabilirlik etütleri ve teknoloji araştırmaları, ürün stratejisi, maliyet ve fizibilite çalışmaları, endüstriyel tasarım faaliyetleri,
bilgisayar destekli tasarım (BDT) ve mühendislik faaliyetleri, kritik proje yönetimi (CPM) ve tedarik süreç yönetimi, prototip üretimi ve üretim planlama faaliyetleri gerçekleştirilmiştir.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.