İnsansız Banka Şubesi

İnsansız Banka Şubesi

  • Müşteri Tümsaş, İstanbul
  • Yıl 2012
  • Hizmetler Endüstriyel Tasarım, Tasarım Mühendisliği

Endüstriyel Ürün Tasarımı

Kiosk sistemleri olarak da bilinen dokunmatik ekranlar, kullanımı kolay ürünlerdir. Arman Tasarım, İnsansız Banka Şubesi ile sektöre yenilikçi ve fark yaratan bir bakış kazandırmıştır. Nakit, kart ödeme ve değişim işlemlerine uygun seçenekler sunarak banka işlemlerini kolaylaştırır.  Tasarım ve mühendislik alanında gösterilen başarı da ürünün kalitesini ortaya koymaktadır. Arman Tasarım, sektörü ileriye götürecek fikirleri hayata taşıyarak verimi ve hizmet kalitesini artırmayı amaçlamaktadır.

Endüstriyel Tasarım Tasarım Mühendisliği
  • Paylaş:

Basit bir dokunmatik ekrandan fazla olan bu İnsansız Banka Şubesi (VBM), yazıcısı ile de dikkat çeker. Bu ürünün bilet yazıcıları, basit bir yazıcının aksine, şirketin logosunu, işlem tarihini ve saatini bilete yazdırabilir. Arman Tasarım ekibi olarak, sektörü ileriye götürecek endüstriyel tasarım fikirlerini hayata geçirdik.

Günümüzde yaygın ve etkin olarak Uzakdoğu ülkelerinde kullanılan bu teknoloji ve tasarımın birleştiği bu ürünler ile, bireysel bankacılığın geleceği şekillenmekte. Robotlar ve yapay zekanın, hizmet endüstrisinde ne derece değişim sağladığını bankacılık sektörü üzerinden gözlemleyebiliriz. Bu teknolojiye yatırım yapan bankalar, akıllı tasarımlar sayesinde yaşlıların dahi yüksek teknoloji deneyimi ile sorun yaşamayacaklarını öngörmekteler.

Yani insansız banka, birçok insan için bir öğrenme eğrisi gerektiren yepyeni bir deneyim. Hala insan hizmetleri istiyorsanız, bir uzmanın size uzaktan baktığı bir video konferans kabini kullanabilirsiniz.
Bankalar bunu sektörün geleceğinin doğal ve kaçınılmaz bir parçası olarak görüyor. İnsanlar e-finans konusunda gittikçe daha rahat olduklarından, analistler daha az banka şubesi ve insan personelinin yerini alan robotların kaçınılmaz olabileceğini söylüyor.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.