Pakolet Otomatik Hijyenik Klozet Kapağı

Pakolet Otomatik Hijyenik Klozet Kapağı

  • Müşteri Bambusan, Adana
  • Yıl 2020
  • Hizmetler Endüstriyel Tasarım, Mühendislik, Prototip

Hijyenik Endüstriyel Tasarım

PAKOLET Otomatik ve Hijyenik Koruma kılıflı klozet kapağı. Otomatik kılıf değişimi sağlayan teknolojisi ile  klozet kullanımında hijyen güvenliğini üst düzeye taşımaktadır. Ürün kullanım sürdürülebilirliğini hedefleyen, elektronik teknolojileri kullanarak el değmeden çalışabilen ürün tasarımı anlayışının yenilikçi bir sonucudur. Hijyenik tasarım dili, ergonomik kullanımı ve teknik desteğe, yedek parçaya en az derecede ihtiyaç duyacak şekilde geliştirilmiş mühendislik çözümleri ürünü pazarda önemli bir yere taşımıştır. Sarf malzemesi değişiminde kolaylık sağlar ve kullanıcıların hijyen ihtiyacını tam olarak karşılar.

Ürünü  www.pakolet.com.tr adresinden detaylı incelemeyebilirsiniz.

Endüstriyel Tasarım
  • Paylaş:

Gündelik hayatta her yerde karşılaştığımız ve dikkat etmeden kullandığımız ürünlerin ardındaki çalışılmış detayları çoğunlukla fark etmeyiz. Kullanıcı deneyiminde aksaklık yaşatmayan ve bu sebeple deneyimi sorgulatmayan bir ürün, iyi tasarlanmış bir üründür.

 

Halka açık alanda karşılaştığımız hijyenik klozet kapakları böylesi ürün kategorilerinden biri. Pakolet, endüstriyel sektöre klozet kapak sistemleri geliştirmek ve bu süreçte mükemmel deneyimi oluşturarak pazarda kalitesiyle öne çıkmak için Arman Tasarım ile iş birliğine girdi.

Araştırmalar ve optimizasyonlar neticesinde en az teknik destek ve yedek parça ihtiyacıyla tüm tüketici ve son kullanıcı beklentilerini karşılayan, hijyen ve kullanım verimi açısından iddialı bir ürün ortaya koyduk. Sessiz kullanıma sahip ürün, klozet arkasında duvara monte edilen sensörle aktive edilir. Tuvalet için temizlik kimyasallarına dayanıklı yapıda, tasarruflu kullanım için önlemlere sahip Pakolet, aynı zamanda ergonomik ve kullanıcı dostudur.

İhtiyacı Tüm Yönleriyle Kavramak

 

Halka açık alanlarda tuvalet kullanımında beklenen unsur, her şeyin başında hijyendir. Pakolet bu ihtiyaca birkaç farklı yönden yaklaşır. Sensörlü sistemde tek kullanımlık hijyen rulosunun kullanım öncesi değişimi için herhangi bir temas olmadan yalnızca sensör ile aktivasyonu yeterlidir.

 

Ürün, kullanım alanına uygun olarak kir ve bakteri tutmayan tongueout malzemeden üretilmiştir.  Koruyucu alanları sayesinde kirli ve temiz sarf malzeme birbirine karışmaz. 100 ruloluk kotasıyla değişim sıklığını dengeler ve koku oluşumunun önüne geçer.

 

Anti-bakteriyel ve kişiye özel tek kullanımlık malzemelerle hastalık risklerini ortadan kaldırır, hijyenik ve sağlıklı bir deneyim sunar. Su ve neme dayanıklı olmasının yanı sıra kullanımı ve bakımı oldukça kolaydır.

Koşullara Göre Optimizasyon

 

Pakolet, restoranlar, eğlence mekanları, okullar, şirketler, hastaneler, oteller, resmi daireler, bankalar, spor ve güzellik salonları, AVM’ler gibi çeşitli halka açık alanların tuvaletlerinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir.  Bu farklı yerlerin ihtiyaçlarına uyarlanabilmeyi gerekli kılar.

 

Basit montaj aparatları sayesinde ürün tüm farklı tip klozetlere kolayca uyarlanabilir. Mekanların tercihine göre sensörlü otomatik kullanım veya butonlu manuel kullanım gibi opsiyonlar sunar. Bunun yanı sıra pil yada adaptorlu seçenekleri mevcuttur.

Teknik Detaylarla Deneyimi Şekillendirmek

 

Rulo klozet simidinin etrafında tamamen yenilenecek şekilde hareket eder. Metraj sayacı ile kullanım kontrollüdür. Minimum 40 saniye aralıklarla çalışması sağlanarak gereksiz tüketim engellenmiştir. Hijyenik Klozet Kapağı’nın sol tarafındaki bıçak, kullanılan ruloyu keser ve tekrardan kullanımı engeller.Bu yönleriyle ürün pratik ve verimli kullanışa sahiptir. Sessiz mekanizma 32 dB ‘nin altındadır ve kullanıldığı alanda yüksek kaliteli bir konfor deneyimi sunar.

Kullanım Kolaylığı

 

Hijyen rulosunun değişim kolaylığı Pakolet için önemli öne çıkan özelliklerden biridir. Bu, bakım ve temizliğin kolay olmasını sağlar ve kullanıcı dostu bir deneyim sunar. Bu hijyenik endüstriyel tasarım, basit mekanizma çözümü sayesinde arıza yapmaz. Hijyen rulosunun tekrar kullanımını engelleyen bıçak bir adet olup rakiplerinden farklı olarak açıkta değil gizlidir. Bu sayede kullanıcılar temas edemez ve güvenli kullanım garantilenir.

 

Tesis İçin Faydalar

 

Tuvalet bakımını ve temizliğini kolaylaştırmasının yanı sıra Pakolet, verimli kullanımı garantileyen mekanizmasıyla, tuvalet kağıdı veya klozet örtüsü gibi alternatiflere göre maliyet avantajı sağlar. Yatırım geri dönüşü 2 ila 3 ay kadar hızlı bir sürede gerçekleşir. Tasarımından üretimine tamamen yerli sermaye ile oluşturulmuştur.

 

Pakolet, alternatif gereksinimleri ortadan kaldırarak tuvalet kağıdı dispenserinin oluşturduğu atık oranını azaltır. Bu aynı zamanda kanalizasyon tıkanmalarının azalması anlamına gelir.  Alternatif çözümlere göre daha ekonomiktir ve verimli kullanım süre sınırlamaları ve metraj sayaçlarıyla garantilenmiştir.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.