Selpak Pickasso Peçetelik

Selpak Pickasso Peçetelik

  • Müşteri Eczacıbaşı, İstanbul
  • Yıl 2016
  • Hizmetler Endüstriyel Tasarım, Tasarım Mühendisliği, Hızlı Prototipleme, Üretim Yönetimi

Hızlı Ürün Prototipleme

V-Katlamalı Dispenser Peçetelik

Sınırlı peçete servisi sunan kafe ve restoran gibi işletmeler için ideal bir ürün olan Selpak Pickasso Peçete Dispenseri, her defasında bir adet peçete sunarak hijyen sağlar. Geleneksel dispenser peçetelik sistemlerine kıyasla en az %50 tasarruf sağlayan bu ürün, Arman Tasarım’ın tasarım mühendisliği ve hızlı prototipleme gibi hizmetleri sonucunda ortaya çıkmıştır. Renk seçenekleri ile de modern görünümünü yansıtan bu ürün, dekorasyonunuza da kolaylıkla uyum sağlar. Arman Tasarım, ürün tasarımı, mühendislik, üretim yönetimi, ürün prototipleme gibi hizmetleri ile projelerini tasarlar, her zaman müşteri memnuniyetini düşünür.

Endüstriyel Tasarım Tasarım Mühendisliği Hızlı Prototipleme Üretim Yönetimi
  • Paylaş:

Kâğıt ürünlerine ismini vermiş bir marka olan Selpak, kafe ve restoran gibi mekânlarda masa üzeri peçetelik ürünlerine odaklanmak üzere Arman Tasarım ile iş birliğine girdi. Çevre duyarlılığı konusunda büyük çaba gösteren marka, tasarım niteliğiyle diğer örneklerinden ayrıştı. Selpak Pickasso Peçete Dispenseri, verimsiz tüketimin önüne geçerek hijyenik çözümleri ile öne çıkan bir endüstriyel ürün tasarımıdır.

 

Bu doğrultuda tasarlanan dispanser, kullanıcıların peçetelere tek tek ulaşabileceği, diğerlerine el değmeyecek şekilde izole eden patentli mekanizmasıyla kullanım verimliliğini %60’a kadar arttırdı ve mekân ile uyumlu renk kombinasyonlarıyla büyük ilgi gördü.

Hijyenik ve Tasarruflu Tasarım

 

Selpak Pickasso Peçete Dispenseri, masada sınırlı peçete servisi sunan restoranlar için idealdir. Bu kompakt ve modern peçetelik, her defasında bir adet peçete sunar, bu sayede hijyen sağlar ve peçete tüketimini geleneksel dispenser peçetelik sistemlerine kıyasla en az % 50 azaltır. Geniş bir yelpazedeki çağdaş renk seçenekleri ile dekorasyonunuza kolayca uyum sağlar.

 

V katlama peçete tasarımı sayesinde, tüketici her zaman sadece bir peçete alır ve bir sonraki kişinin peçetesine el değdirmemiş olur. Yenilikçi peçete katlama biçimiyle sahadaki vazgeçilmez ürünler arasında yerini almıştır.

İşletmeye ve Çevreye Duyarlı Ürün Tasarımı

 

Basit bir geometriye sahip olan ürün, sade bir küp şeklinde tasarlanmıştır. Gizli mekanik yapısı ve yaylı kilitlenme özelliği firmaya patent kazandırmıştır. Bir şarjör mekanizmasını andırır şekilde peçeteler dispenserin içerisine yerleştirilir. Böylece en tecrübesiz personel bile sorunsuz bir şekilde bu işlemi uygulayabilir. Gün içinde servis trafiğine katkısı çok fazladır. Müşteri açısından da kullanımı son derece kolay, tasarruflu ve hijyenik bir ürün tasarımıdır.

 

Yine gizli kilitlenme sistemi sayesinde tüketicilerin gereğinden fazla ürüne ulaşmasını engelleyerek tüketim verimliliğini artırır. Ürün mühendisliği açısından ağırlığı optimize edilerek tasarlanmıştır. Bu özelliği sayesinde ürünün içindeki peçete sayısı azalsa dahi masa üstünde devrilme, savrulma ihtimali ortadan kalkar.

Pickasso, ürün geliştirme alanında başarılı bir tasarım ve mühendislik örneğidir. Bir bütün içerisinde ele alındığında, tüm ürün tasarım krtiterlerini ve kullanım pratikliğini içinde barındırır. Birçok kafe, restoran gibi işletmelerde tercih edilmekte; işletmelerin maliyetini düşürdüğü gibi verimli tüketimi teşvik ederek çevre duyarlılığını desteklemektedir.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.