Spark Araç Sinyali

Spark Araç Sinyali

  • Müşteri Armas Electronics, Ankara
  • Yıl 2014
  • Hizmetler Endüstriyel Tasarım, Tasarım Mühendisliği, Hızlı Prototipleme, Üretim Yönetimi, Kalite Yönetimi, Maliyet Stratejileri

Endüstriyel Ürün Tasarım

Güçlü bir tasarıma sahip olan Spark, farklı alanlarda kullanım için elverişlidir. Özel tasarlanmış lensler ışığın kuvvetini arttırır. Diğer uyarı gruplarıyla iletişim kurma imkanı mevcuttur. Ürün hoparlöre sahiptir. Yüksek performans gösteren bu ürün, estetik bir şekilde tasarlanmıştır. Hem ışıklı hem sesli uyarı sistemiyle birlikte fonksiyonel bir endüstriyel ürün tasarım örneğidir. Arman Tasarım yenilikçi tasarım anlayışıyla, tasarımdan üretime sürecine kadar fark yaratan bir ürün ortaya koyuyor.

Endüstriyel Tasarım Tasarım Mühendisliği Hızlı Prototipleme Üretim Yönetimi Kalite Yönetimi Maliyet Stratejileri
  • Paylaş:

Güvenlik sektöründe faaliyetini sürdüren Armas Elektronik firmasının polis, ambulans ve güvenlik araçlarında kullanılmak üzere tepe sinyal cihazlarının tasarım ve mühendislik çalışmaları Arman Tasarım tarafından gerçekleştirildi.

Proje Özeti

Arman Tasarım, Spark Araç Üstü Sinyal Cihazı için endüstriyel tasarım çalışmaları yaptı. Modüler bir yapıda tasarlanan ürün, farklı araçlarla uyumludur. Ayrıca sinyalizasyon teknik aydınlatma konularında ek özellikler kazandırılan üründe ithal edilen parçalar yerine farklı optik ihtiyaçlara uygun özelleşmiş komponentler geliştirilerek ürün içeriğine kazandırıldı. Arman Tasarım aynı zamanda ürünlerin prototip ve kalıp süreçlerinin yönetimini gerçekleştirdi. Ürün, yapısal özellikleri ve sinyalizasyon performansı ile standartları sağladı ve firmanın sektörde önemli yer edinmesi sağlandı. Daha sonra firma için farklı tamamlayıcı ürünler geliştirilerek tüm ürün serisi tamamlandı.

Proje Kapsamında Yapılan Faaliyetler

Ürünün kullanım özellikleri tanımlandı. Ürün stratejisi oluşturularak mevcut elektronik donanımın ve aydınlatma sistemi için teknik çalışmalar yapıldı. Ulusal ve uluslararası şartnameler incelendi ve optimizasyon çalışmaları yapıldı. Tasarım farklı araçlara monte edilebilecek şekilde modüler olarak geliştirildi. Mühendislik çalışmaları gerçekleştirilerek prototip ve sınırlı üretim gerçekleştirildi. Araç montajları yapılarak test aşamasına geçildi, saha testleri geri beslemeleri alındı. Teknik ve IP standartlarına göre geliştirmeler yapıldı. Ürün kalıpları üretildi, üretim kalitesi malzeme seçimi ve üretim uygulamaları takip edildi. Bunlar dışında pazar araştırmaları ve rakip analizleri, telif hakları ve patent araştırmaları, yapılabilirlik etütleri ve teknoloji araştırmaları, maliyet ve fizibilite çalışmaları, endüstriyel ürün tasarım faaliyetleri, bilgisayar destekli tasarım (BDT) ve mühendislik faaliyetleri, kritik proje yönetimi (CPM) ve tedarik süreç yönetimi ile üretim planlama faaliyetleri gerçekleştirildi.

Arman Tasarım, araç üzerinde aerodinamik geometriye sahip, ince özellikte ve tavana yakın şeklide konumlandırılabilen iç hacmi optimum kullanılmış bir ürün tasarımı gerçekleştirmiştir. Tasarım firma kimliğini taşır nitelikte güçlü bir forma sahiptir. Ar-Ge niteliği bakımından araç sinyaline led aydınlatma modülleri ile aydınlatma çözümü sağlanmıştır. Spark Araç Sinyali için özel mercek geliştirilmiş ve uzun mesafeden kolay algılanabilen aydınlatma çözümü oluşturulmuştur. Araç üzeri projektör özellikli aydınlatma tasarımı gerçekleştirilerek araçtan inmeden gece devriyesinde kolay görüntüleme olanağı sağlanmıştır. Çok küçük bir alanda yine led modülü ile konumlandırılan projektör modülü araç yan cephelerinde yakın mesafede güçlü bir aydınlatma sağlamaktadır.

Yarının ürünlerini,
sizin için
tasarlıyoruz!

Haber bültenimize kaydolun

Arman Tasarım’ın dünyasından yeni ve ilham verici içerik için kaydolun.